Aktualizacja: 12.11.2019 13:40 Publikacja: 12.11.2019 13:36
Foto: Bloomberg
Na drugiej pozycji listy czynników ryzyka znalazł się scenariusz, w którym nie dochodzi do podpisania wstępnej umowy handlowej pomiędzy USA a Chinami lub po jej podpisaniu nadal daje o sobie znać niepewność handlowa. Trzecim czynnikiem ryzyka na liście Deutsche Banku jest wpływ niepewności handlowej na decyzje spółek dotyczące wydatków kapitałowych.
Analitycy Deutsche Banku widzą też ryzyko, że wolny wzrost gospodarczy w Ameryce, Europie i Azji przyczyni się do poważnej aprecjacji dolara. Dawać może o sobie znać również niepewność dotycząca impeachmentu prezydenta USA i możliwego zamknięcia rządu (wstrzymania finansowania dla administracji federalnej w wyniku sporu o budżet w Kongresie) a także niepokój związany z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych. Zagraniczni inwestorzy mogą tracić apetyt na amerykańskie obligacje w związku z wyborami. W grze jest jednak też scenariusz mówiący, że inwestorzy kupowaliby więcej amerykańskiego długu, by uciec od negatywnych rentowności obligacji z innych krajów.
Koniec pewnej epoki. W sobotę na corocznym spotkaniu akcjonariuszy Berkshire Hathaway dotychczasowy prezes i głó...
Kontrolowany przez Warrena Buffetta wehikuł finansowy Berkshire Hathaway Inc. opublikował w sobotę wyniki za pie...
26 proc. ocenia ją pozytywnie, a 28 proc. negatywnie. Tylko co piąty deklaruje, że w ostatnich trzech miesiącach...
Norweski narodowy fundusz emerytalny Statens pensjonsfond, nazywany potocznie funduszem naftowym ze względu na g...
Fundusze zdefiniowanej daty PPK w miarę swoich możliwości stabilizowały sytuację na warszawskim rynku, w czasie...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas