Jego ambasadorami są: Monika Brodka, Joanna Kulig, Eryk Lubos, Kasia Zielińska, Jacek Wasilewski, Tomasz Schuchardt oraz Arkadiusz Jakubik, którzy będą służyć wsparciem początkującym krytykom.

W powszechnym przekonaniu oglądanie filmów to czysty relaks, a jedyne, co warto zrobić po seansie, to opowiedzieć fabułę. – Tak jak w szkole nie uczymy tylko połowy alfabetu, tak nie powinniśmy traktować po macoszemu filmu, bo wtedy pozwalamy na taki wizualny półanalfabetyzm – ocenia dr Jacek Wasilewski z Instytutu Dziennikarstwa UW. – Dopóki młodzież nie będzie miała możliwości rozmawiania o metaforach w filmie, dopóty będzie traktować film jako ruchomą wersję tabloidu z ulubionymi aktorami – dodaje. Kampania społeczna PISF ma na celu przekonanie nastolatków, że warto zwracać uwagę na wszystkie elementy tworzące film. To w nich tkwi prawdziwa siła kina, to także ich znajomość sprawia, że rozmowa na temat ostatnio obejrzanego obrazu Almodóvara, Tarantino, czy Smarzowskiego może wyjść poza standardowe ramy „lubię to" albo „ale słabe".

Na portalu skrytykuj.pl dostępny jest Poradnik krytyka oraz vlogi ambasadorów, czyli subiektywne komentarze, w których artyści opowiadają o ważnych dla siebie filmach. Strona stanowi też forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej. Można również uczestniczyć w konkursie i wygrać bilety do kina lub kody VOD.

W audycji "Nie rób Scen" Serwisu Pierwsze Ujęcie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Radia WNET i Serwisu Kulturalnego "Rzeczpospolitej" dr.Jacek Wasilewski - medioznawca i Anna Bielak - krytyk filmowy  ambasadorzy projektu skrytykuj.pl odpowiadali na pytanie -  Jak czytać filmy? -> Posłuchaj teraz