„Informacja zwrotna”: serial wg Żulczyka popularniejszy od „The Crown” o Lady Di

„Informacja zwrotna” wg powieści Jakuba Żulczyka w reżyserii Leszka Dawida z Arkadiuszem Jakubikiem zadebiutowała w Top 10 oglądalności Netfliksa na pierwszym miejscu przed szóstym sezonem „The Crown”.

Publikacja: 22.11.2023 08:42

„Informacja zwrotna”: serial wg Żulczyka popularniejszy od „The Crown” o Lady Di

Foto: materiały prasowe

Ekranizacja powieści „Informacja zwrotna”, której bohaterem jest były rockandrollowiec Marcin Kania, zajmujący się nieruchomościami, pokazuje alkoholizm rodziców poprzez niszczące relacje z dziećmi. To bomba z opóźnionym zapłonem. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na bezkompromisowość powieści Żulczyka, gdzie padają słowa: „Mówi się, że przez alkohol traci się rodzinę. Nie, nie tylko. Rodzinę się zabija”. W adaptacji Kacpra Wysockiego i reżyserii Leszka Dawida („Jesteś Bogiem”) książka doczekała się zasłużonej, wstrząsającej ekranizacji.

Jakubik w roli AA

Arkadiusz Jakubik zgodził się zagrać Marcina Kanię pod warunkiem, że zostanie on w scenariuszu uczłowieczony.

Nie ma wątpliwości, że Jakubik użył nieprawdopodobnie szerokiej gamy aktorskich środków. Sportretował alkoholika, poczynając od euforii, poprzez skruchę na spotkaniach AA, po agresywne wyparcie winy w chwili dłuższej abstynencji, byle tylko wypić jednego kielicha.

Tomasz Karolak po "Zabójcy"

Żulczyk zadbał, by w rodzinny i kryminalny dramat wpisać społecznie ważna historię „czyścicieli kamienic” oraz stowarzyszenia broniącego lokatorów mieszkań komunalnych. Jest wiele ofiar i tajemniczych zaginięć.

Netflix w przypadku seriali nie pokazuje konkretnych danych, tylko listę opartą na kategorii „views” – w okresie od poniedziałku do niedzieli.

Z kolei w kategorii najczęściej oglądanych filmów wygrał „Zabójca”, ale widać też efekty dodawania do oferty Netflix popularnych polskich filmów. Na trzecim miejscu ulokowały się „Porady na zdrady 2” z Tomaszem Karolakiem.

Film
Zmarła Eleanor Coppola, reżyserka i żona reżysera
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Film
Te filmy ubiegają się o 100 000 zł w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard OFF CAMERA 2024
Film
Rekomendacje filmowe na weekend. W poszukiwaniu wartości: Ameryka, Europa, Azja
Film
Premiera nowego filmu Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta 1 czerwca w Krakowie
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Film
Filmy mistrzów w Cannes. Za dwoma tytułami stoją nasi rodzimi twórcy