19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 07.11.2014 00:40 Publikacja: 07.11.2014 00:40
W dwóch z trzech międzynarodowych firm są jacyś menedżerowie i specjaliści z krajów Europy Środkowo-Wschodniej pracujący na zagranicznych placówkach poza regionem.
Foto: www.photoxpress.ru
W dwóch z trzech międzynarodowych firm są jacyś menedżerowie i specjaliści z krajów Europy Środkowo-Wschodniej pracujący na zagranicznych placówkach poza regionem. Jeszcze częściej firma deleguje ich do pracy na jednym z rynków naszej części kontynentu – wynika z badania „Nowe pokolenie ekspatów", do którego dotarła „Rzeczpospolita".
– Do niedawna ekspatami byli niemal wyłącznie menedżerowie z Zachodu. Teraz coraz częściej oferty pracy czy awansu do zagranicznej spółki dostają kandydaci z naszego regionu, w tym Polacy – podkreśla Anna Rudzińska, partner w firmie rekrutacyjnej PSI Polska będącej inicjatorem ankiety, którą w październiku tego roku firma badawcza Millward Brown przeprowadziła w 79 międzynarodowych koncernach z różnych branż.
Jest środa, 15 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o negocjacjach Polski w sprawie Krajowego Planu Odbudowy, kontrowersjach wokół Cinkciarza, najnowocześniejszych chipach niedostępnych dla Polski oraz europejskich stoczniach zarabiających na rosyjskich tankowcach.
Zdaniem ekspertów pandemia zrewidowała dotychczasowy system wartości przedsiębiorstw. Dodatkowo wchodzące w życie nowe wymogi raportowania zobligują biznes do zwracania większej uwagi na czynniki społeczne i środowiskowe.
Przed rynkiem duże infrastrukturalne zadania inwestycyjne. Trzeba je optymalnie rozplanować. Nie wpędzajmy się znów w kumulację – mówi Wojciech Trojanowski, członek zarządu Strabaga w Polsce.
Fatalna sesja na GPW. WIG20 stracił 2,6 proc. i znów był w ogonie europejskiej stawki.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Płacąc za zakupy w internecie Polacy coraz częściej trafiają na opcje płatności kartą za pomocą Click to Pay. Czym jest Click to Pay i co zmieni w płatnościach internetowych? Jak rozwiązanie może wpłynąć na wzrost sprzedaży w e-commerce i pomóc polskim e-sklepom w ekspansji zagranicznej?
Od października 2024 kosmetyki Avon będą dostępne w drogeriach Rossmann. To kolejny krok w realizacji strategii wielokanałowej. Jedno pozostaje niezmienne – kluczowe dla marki Avon wciąż pozostają konsultantki, których w Polsce jest prawie 146 tysięcy.
Amerykańska marka kosmetyczna Avon, niegdyś pionier w sprzedaży bezpośredniej, złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości — poinformował amerykański magazyn "Forbes". Oddziały Avon poza Stanami Zjednoczonymi nie są objęte tymi procesami prawnymi, a działalność firmy na innych rynkach przebiega niezależnie i bez zakłóceń - poinformowało biuro prasowe Avon Polska.
Mecze piłki nożnej znacząco zwiększają sprzedaż gastronomiczną w miastach, w których odbywają się mecze – w niektórych przypadkach nawet o 283 proc. Zyskują też hotele.
Sędzia Margo Brodie z Nowego Jorku odrzuciła ugodę Visa i Mastercard o obniżeniu opłat za karty kredytowe i debetowe. W uzasadnieniu wyjaśniła, że obie firmy stać na znacznie większą ugodę niż tę o wartości 30 mld dolarów.
Opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów dla operatorów urządzeń nie zmieniły się w Polsce od kilkunastu lat. A powinny, bo rosną koszty np. utrzymania urządzeń – argumentują firmy, które świadczą taką usługę.
Visa i Mastercard zawarły ugodę o wartości 30 mld dolarów o ograniczeniu opłat od kart kredytowych i debetowych. Część tych oszczędności może trafić do klientów w postaci niższych cen.
Kosmetyczny gigant nie przerywa rekrutacji konsultantek w Rosji i produkcji w wielkiej fabryce pod Moskwą.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas