Gdy zerwiemy lokatę, na żadne odsetki nie możemy liczyć np. w Pekao SA, BGŻ czy Nordei. Niewielkie oprocentowanie – wyliczone według najniższej stawki dla rachunków awista – zaproponuje Invest-Bank pod warunkiem, że pieniądze były zdeponowane przez co najmniej trzy miesiące.
BPH nie wypłaca odsetek od lokat zerwanych przed upływem 30 dni. Jeśli depozyt utrzymaliśmy dłużej, oprocentowanie wynosi 0,1 proc.
Zgodnie z zasadami obowiązującymi w Lukas Banku zerwanie lokaty przed upływem 21 dni od jej założenia pozbawia klienta odsetek, po tym czasie można liczyć na 1 proc. Podobnie jest w Deutsche Banku, z tym że tam środki muszą być zdeponowane przez minimum trzy miesiące.
W ING Banku w razie zerwania lokaty odsetki są obniżane do 0,2 proc. w skali roku. Jeszcze niższe oprocentowanie obowiązuje w BOŚ Banku; jest to połowa stawki dla rachunku awista.
PKO BP nalicza odsetki równe połowie stopy procentowej ustalonej dla Superkonta (obecnie 0,05 proc.). W Euro Banku za zerwanie lokaty w ciągu 14 dni od jej założenia klient musi jeszcze dopłacić 10 zł; po tym terminie oprocentowanie wynosi 1 proc. rocznie. Toyota Bank od zerwanej lokaty wypłaca 10 proc. należnych odsetek, a HSBC – 80 proc.