Do doradcy możemy się wybrać nie tylko po kredyt mieszkaniowy. W ofercie dużych firm znajdują się także kredyty gotówkowe, samochodowe, produkty oszczędnościowe, fundusze inwestycyjne, emerytalne, IKE, polisy ubezpieczeniowe. Niektóre proponują też karty kredytowe i usługi leasingowe.
Większość tych produktów to standardowa oferta instytucji finansowych. Ale u wielu pośredników można również znaleźć ofertę specjalną. Goldenegg proponuje autorskie produkty strukturyzowane sprzedawane pod swoją marką. Lokaty strukturyzowane znajdziemy także w Expanderze. W Open Finance można zaciągnąć m.in. kredyt na zakup mieszkania pod wynajem, hipoteczny kredyt dla studentów czy specjalny kredyt dla zawodów zaufania publicznego. Money Expert ma program Deweloper. Jest to oferta dla osób kupujących mieszkanie od należącej do programu firmy budowlanej. Xelion we współpracy z Bankiem Pekao SA przygotował dla swoich klientów konto umożliwiające stały dostęp do informacji o stanie inwestycji. Fiolet PDK oferuje kredyty samochodowe wspólnie z MultiBankiem. W Gold Finance można kupić sztabki złota lub zasięgnąć porady dotyczącej diamentów.
Wiele firm deklaruje, że klient może liczyć na pomoc także po skorzystaniu z usługi doradcy. Jeśli za jego pośrednictwem zaciągnął kredyt, może potem poradzić się np. w sprawie przewalutowania, podwyższenia kwoty, zmiany warunków umowy czy zabezpieczenia.
Za usługi doradztwa klient nie płaci. Doradcy są wynagradzani przez instytucje, których produkty sprzedają. Instytucje te zyskują dodatkową sieć dystrybucji i po prostu dzielą się z pośrednikiem swoją prowizją, nie podwyższając jej.
Korzystając z usług pośrednika, poniesiemy więc takie same koszty jak wtedy, gdy zgłosimy się od razu np. do konkretnego banku. Gdyby doradca zażyczył sobie wynagrodzenia czy opłaty przed podpisaniem umowy kredytowej, świadczyłoby to o jego nieuczciwości.