Batalia o portal wp.pl wkracza w kolejną fazę
Dariusz Wolak
W czwartek minął termin składania ofert na jeden z największych polskich portali. Chętnych mogło być niewielu. Telekomunikacji Polskiej może być ciężko uzyskać za Wirtualną Polskę oczekiwane 500 mln zł – zgodnie uważają specjaliści związani z branżą internetową. Zwracają uwagę, że Wirtualna Polska jest pod względem oglądalności dopiero drugim po Onet.pl graczem na rynku portali ogólnotematycznych. Ponadto ten segment Internetu już kilka lat temu przestał rosnąć. Coraz więcej do powiedzenia mają na nim za to zagraniczne serwisy, jak Google czy Facebook.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192651-Batalia-o-portal-wppl-wkracza-w-kolejna-faze.html (dostęp płatny)
Gminy zdają egzamin z wdrażania cyfrowej telewizji
Magdalena Lemańska
Właściwie już prawie zdały, ponieważ w lipcu ostatni, siódmy etap odłączenia analogowego nadawania zamknie cały ten proces w naszym kraju. Proces budził wiele obaw nie tylko z uwagi na możliwe komplikacje techniczne. Wyzwaniem było dotarcie z informacją o planowanym przejściu na cyfrowe nadawanie naziemne telewizji do wszystkich widzów, w tym także tych wykluczonych społecznie, oraz poinformowanie ich o tym, w jaki sprzęt powinni się wyposażyć, by nie stracić sygnału telewizyjnego po zmianach.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192662-Gminy-zdaja-egzamin-z-wdrazania-cyfrowej-telewizji.html (dostęp płatny)
Sieć w komórce pod kontrolą
Łukasz Kuligowski
Operator ostrzeże klienta, że wyczerpał przewidziany w umowie limit na korzystanie z Internetu. Od jutra portfele abonentów telefonów komórkowych znajdą się pod lepszą ochroną. Ci, którzy mają w swoich pakietach możliwość korzystania z Internetu, zostaną powiadomieni, gdy przekroczą wykupiony limit transferu danych. Takie rozwiązanie przewiduje wchodzący w sobotę w życie nowy art. 63a prawa telekomunikacyjnego.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192629-Siec-w-komorce-pod-kontrola.html (dostęp płatny)
Telefon alarmowy w każdym aucie
DP
Od października 2015 r. nowe samochody osobowe sprzedawane w UE muszą być wyposażone w system eCall. System w razie poważnego wypadku drogowego automatycznie wybierze numer alarmowy 112. Informacja o zdarzeniu, lokalizacji pojazdu oraz kierunku podróży dotrze do służb ratowniczych, nawet jeśli kierowca będzie nieprzytomny. Komisja Europejska przedstawiła w tej sprawie dwa projekty rozporządzeń. Jeden dotyczy wymagań co do homologacji typu, a drugi dostosowania infrastruktury publicznej do systemu eCall.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1192627-Telefon-alarmowy-w-kazdym-aucie.html (dostęp platny)