Andrzej Duda zapowiedział, że nie zgodzi się na dymisję Magierowskiego, jako że ambasada RP w Waszyngtonie jest „prezydencką placówką”. Prezydent sprzeciwiał się też dymisji ambasadora we Francji – Jana Emeryka Rościszewskiego, na Litwie – Konstantego Radziwiłła, na Łotwie – Moniki Michaliszyn, w Estonii – Marcina Żochowskiego, w Południowej Afryce – Adama Burakowskiego i przy NATO – Tomasza Szatkowskiego.
Marek Magierowski w Izraelu
Marek Magierowski był ambasadorem RP w Izraelu w latach 2018-2021, w okresie szczególnie napiętych stosunków polsko-izraelskich. Znacznemu zaostrzeniu uległy one w 2021 roku po podpisaniu przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji kodeksu postępowania administracyjnego, która według Izraela praktycznie uniemożliwiała odzyskanie przez obywateli tego kraju utraconego lub odebranego mienia.
W 2019 powodem zaostrzenia relacji była wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu, który - jak relacjonowały izraelskie media - podczas wizyty w Warszawie miał stwierdzić, że Polski naród współpracował z nazistowskim reżimem zmierzającym do wymordowania Żydów. Doniesienia te prostowała ówczesna ambasador Izraela w Polsce Anna Azari.
Jeszcze wcześniej, w 2018 roku, powodem napięć między Polską a Izraelem była nowelizacja ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej , która zakładała karanie osób przypisujących Polakom współodpowiedzialność za Holokaust.
Magierowski został odwołany z funkcji ambasadora Izraela i rozpoczął misję w USA, gdzie zastąpił Piotra Wilczka, ambasadora RP w USA od listopada 2016 roku.
Wcześniej, w latach 2015-2018, Marek Magierowski był rzecznikiem prasowym prezydenta Andrzeja Dudy. Przed rozpoczęciem kariery politycznej przez ponad 20 lat był dziennikarzem, m.in. zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", gdy funkcję tę pełnił Paweł Lisicki.