Działamy odpowiedzialnie, mając świadomość, że od tego, co robimy dziś, zależy, jak będzie wyglądał świat i nasza organizacja w przyszłości. Tworzymy wspólnotę szanującą innych i ekologię, profesjonalistów – mówi Aneta Stelmaszczyk, dyrektor Biura Komunikacji i Relacji Inwestorskich, Bank Ochrony Środowiska.
Drugie życie słoików
Pasieki Rodziny Sadowskich to obecnie największe gospodarstwo pasieczne w Polsce, a jednocześnie pionierska marka, która zapoczątkowała w pszczelarstwie prawdziwą rewolucję rzemieślniczą. Kilkudziesięcioosobowy zespół czuwa nad kondycją 150 milionów pszczół, które zamieszkują w ponad 3000 tysiącach uli, położonych na terenie północnego Mazowsza i Kujaw.
Miodziarze każdego dnia opiekują się pszczołami, zapewniając im przyjazne warunki życia i dbając o ich dobrą kondycję. Stąd szczególny nacisk kładą na zachowania odpowiedzialne ekologicznie.
– W pasiekach nie stosują chemii ani antybiotyków, miód sprzedają wyłącznie w szklanych słoikach, które w wielu gospodarstwach domowych zyskują następnie drugie życie i są wielokrotnie wykorzystywane, choćby do przechowywania przetworów, a wszystkie produkty są wysyłane klientom w opakowaniach biodegradowalnych, bez użycia plastiku – podaje Pasieka Rodziny Sadowskich.
Firma dba o środowisko. Jednym z przykładów takiego działania są saszetki z nasionami miododajnych roślin, które w okresie od kwietnia do czerwca dołączane są do indywidualnych zamówień w sklepie internetowym, a dzięki nim każdy może wysiać kwietną łąkę w ogrodzie lub na balkonie i w prosty sposób wesprzeć pszczoły i inne zapylacze.