W strefie euro PKB wzrósł kwartalnie o 0,4 proc., a rocznie spadł o 4,1 proc.

Dane są lepsze niż w II kwartale, kiedy PKB strefy euro spadł kwartał do kwartału o 0,2 proc., a w całej Unii o 0,3 proc.

W Stanach Zjednoczonych III kwartał zakończył się wzrostem PKB o 0,9 proc. w porównaniu z poprzednimi trzema miesiącami (po spadku o 0,2 proc. w II kwartale). W ujęciu rocznym amerykański PKB był mniejszy o 2,3 proc. (wobec -3,8 proc. poprzednio).

W Niemczech, największej europejskiej gospodarce, tempo wzrostu gospodarczego było w III kw. szybsze niż w drugim. Wyniosło ono 0,7 proc., podczas gdy w poprzednich trzech miesiącach PKB zwiększył się o 0,4 proc. To o 0,1 pkt proc. więcej niż pierwotnie szacowano. Wstępny wynik trzeciego kwartału jest natomiast o 0,1 pkt proc. gorszy od spodziewanego przez ekonomistów.

We Francji tempo wzrostu w trzecim kwartale okazało się o połowę mniejsze od spodziewanego. Wyniosło 0,3 proc. w porównaniu z II kwartałem. Gorszy francuski wynik przyczynił się zapewne do tego, że wzrost PKB strefy euro w III kwartale okazał się słabszy od 0,5 proc. przewidywanych przez ekonomistów. Dla porównania, brytyjska gospodarka w III kw. nie zdołała wydobyć się z recesji, podobnie jak hiszpańska. W karach tych PKB spadł odpowiednio o 0,4 i 0,3 proc.