http://pulsbiznesu.pb.pl/4229958,26128,niepewny-los-innowacyjnej-ustawy (dostęp płatny)
Polski pirat zapłaci 1 mln USD
280 proc. - o tyle wzrosła liczba zgłoszeń do BSA w Polsce od 2009 r. Wielomiesięczne śledztwo, wspierane przez BSA, branżową organizacją reprezentującą producentów oprogramowania i sprzętu komputerowego, wykazało, że firma ze wschodniej Polski używała ponad 200 nielegalnych programów komputerowych. Poszkodowani to m.in. Autodesk, Microsoft i Siemens.
http://pulsbiznesu.pb.pl/4229951,29511,polski-pirat-zaplaci-1-mln-usd (dostęp płatny)
Rolnik ze smart fonem może liczyć na zysk
Rolnicy nie stronią od technologicznych nowinek informatycznych. Samodzielnie tworzą aplikacje wspomagające zarządzanie gospodarstwem. Internet na dobre zagościł na wsi. Z badania firmy Martin & Jacob przeprowadzonego na zlecenie BGŻ wynika, że korzysta z niego 71 proc. rolników. Najczęściej posługują się laptopem (57 proc.), ale nie stronią też od smartfonów (27 proc.) czy tabletów (13 proc.).
http://pulsbiznesu.pb.pl/4229940,35592,rolnik-ze-smartfonem-moze-liczyc-na-zysk (dostęp płatny)
[srodtytul]Rzeczpospolita [/srodtytul]
Piractwo nasze masowe
Pliki z filmami, serialami i programami telewizyjnymi ściąga z nielegalnych źródeł ponad jedna czwarta internautów w Polsce. Najczęściej podawanym powodem sięgania po pirackie wersje filmów jest niechęć do oglądania reklam. Deklaruje tak 61 proc. z 2 tys. przepytanych internautów – wynika z najnowszego badania MEC VideoTrack. Spora grupa (45 proc.) nie chce też za takie treści płacić. Internauci powszechnie negują więc oba proponowane przez dostawców internetowego wideo modele biznesowe. Na dalsze miejsce spadł często używany argument, że chcieliby oglądać w sieci premiery filmów i seriali. Najważniejsze jest, by można było oglądać filmy bez reklam i za darmo.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1282187-Piractwo-nasze-masowe.html (dostęp płatny)
Huawei stawia na ambitnych
Rozmowa: Owen Ou dyrektor, generalny Huawei Polska
Rz: W jakim celu stworzyliście projekt „Seeds for the Future"? Owen Ou: „Seeds for the Future" to jeden z flagowych programów społecznej odpowiedzialności biznesu Huawei. Wierzymy, że dzięki naszej inicjatywie przyczyniamy się do tworzenia wspólnoty młodych ludzi zorientowanych na rozwijanie nowych technologii i dzielenie się efektami pracy. Projekt ma na celu rozwój młodych talentów w dziedzinie technologii informatycznych i telekomunikacyjnych (ICT). Celem Huawei jest zwiększenie transferu wiedzy oraz zainteresowanie tą niezwykle perspektywiczną...
http://archiwum.rp.pl/artykul/1282158-Huawei-stawia-na-ambitnych.html (dostęp płatny)
Internauci z duszą piratów
Nielegalne wersje filmów i seriali ściąga z sieci 27 proc. użytkowników sieci. Za powód podają niechęć do oglądania reklam, ale i do płacenia za takie treści. http://archiwum.rp.pl/artykul/1282182-Internauci-z-dusza-piratow.html (dostęp płatny)
Kanał Orange Sport jednak nie został sprzedany
Stacja miała trafić do spółki RMVC, którą kontroluje były szef stacji TVN CNBC Biznes Roman Młodkowski. Do transakcji jednak nie dojdzie – ustaliła „Rz". Obie strony potencjalnej transakcji potwierdzają tę informację, choć nie chcą podać powodów, dla których nie uda się jej sfinalizować. – Były niezależne od obu stron – mówi tylko Roman Młodkowski, zasłaniając się poufnością umowy.
http://archiwum.rp.pl/artykul/1282183-Kanal-Orange-Sport-jednak-nie-zostal-sprzedany.html (dostęp płatny)
Wolna amerykanka w sieci
Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka" – napisał Alexis de Tocqueville, francuski myśliciel polityczny, podróżnik i dyplomata w „O demokracji w Ameryce". To chyba jedna z najbardziej znanych definicji wolności, pojęcia, które w naszym kraju zajmuje najwyższe miejsca w rankingach wartości. Jeśli także polscy internauci ją znają, to – jak pokazują badania – nijak...
http://archiwum.rp.pl/artykul/1282181-Wolna-amerykanka-w-sieci.html (dostęp płatny)