Ten artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją rp.pl
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Aktualizacja: 06.10.2015 22:45 Publikacja: 06.10.2015 22:29
Firmy często walczą o uwagę klienta do momentu, gdy go pozyskają. Później błyskawicznie tracą zainteresowanie i go po prostu zaniedbują – mówili prelegenci
Foto: Rzeczpospolita/Borys Skrzyński
Potrzeby i oczekiwania konsumentów zmieniają się dzisiaj w błyskawicznym tempie. Ma na to wpływ wiele nowych, cyfrowych kanałów komunikacji z nimi, ale zjawisko przebiega na znacznie szerszą skalę.
Równolegle zmieniają się bowiem oczekiwania firm, ale także wyzwania, z jakimi muszą się zmierzyć w bieżącej działalności.
Na bieżąco o tym, co ważne w kraju i na świecie. Rzetelne informacje, różne perspektywy, komentarze i opinie. Artykuły z Rzeczpospolitej i wydania magazynowego Plus Minus.
Moc, moment obrotowy i przyspieszenie dzięki nowym technologiom imponują. To wartości, które łatwo można zmierzyć. W nowej Skodzie Superb jest jednak wiele technologii, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które podczas jazdy można poczuć.
Czy sześć centymetrów to dużo? W samochodzie to sporo. Nowa Skoda Kodiaq jest większa od poprzedniczki właśnie o te dodatkowe centymetry. Dzięki nim wygospodarowano więcej miejsca dla pasażerów i przestrzeni na bagaże, a bryła dużego SUV-a zyskała na monumentalności.
W ostatnich tygodniach roku rynek nowych samochodów czeka sprzedażowy boom. Nowe regulacje dotyczące emisji CO2 wchodzące w życie od 1 stycznia 2025 r. mogą przynieść wzrost cen o kilka–kilkanaście tysięcy złotych.
Od stycznia producenci zapłacą kary za przekroczenie zaostrzonych limitów emisji CO2. Aby nie przerzucać ich na klientów, musieliby zwiększyć sprzedaż elektryków, na które popyt słabnie.
Transformacja jest w toku. Posuwamy się do przodu, ale czy wystarczająco szybko? Cele są ambitne, wyzwaniem jest przeprowadzenie inwestycji w zakładanym harmonogramie. Tymczasem barier nie brakuje.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego od 2025 r. wisi na włosku. Samorządy uzależniają poparcie dla kandydata KO w wyborach prezydenckich od uchylenia ustawy o tym systemie – w całości. Ale tak naprawdę triumfują firmy odpadowe, bo ocaliły swoje zyski.
Zarząd Boeinga nie jest w stanie porozumieć się ze strajkującymi mechanikami. A każdy dzień ich strajku to strata w wysokości 100 mln dol. Dlatego koncern ogłosił plan zwolnień.
Moskiewski Sąd Arbitrażowy uznał za bankruta Oracle Computer Hardware, rosyjską spółkę zależną Oracle Corporation. Firma zawiesiła działalność w marcu 2022 roku.
Prezes UOKiK postawił zarzuty UPC Polska w związku z programem "Więcej korzyści dla Ciebie".
Powstający z połączenia sieci komórkowej Play i kablówki UPC operator ma większe przychody, ale jego zyski nie rosną. Mniej wydaje na inwestycje i prawie nie kładzie własnych łączy stacjonarnego internetu. Czy to się zmieni?
Miliarder Larry Ellison dostał mandat za przekroczenie prędkości na wyspie, której jest właścicielem. Jechał swoją pomarańczową Corvettą, a zatrzymany powiedział policjantom, że nie ma nic na wytłumaczenie swojego wykroczenia.
Wierzymy, że dziś walka o konsumenta powinna odbywać się pod hasłem wolności wyboru w dużo większym stopniu niż pod innym – mówi Jean Marc Harion, prezes P4 (Play) i UPC Polska.
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał amerykańskie firmy programistyczne Microsoft i Oracle oraz niemiecką firmę tworzącą oprogramowania biznesowego SAP do zaprzestania świadczenia usług wsparcia dla swoich produktów w Rosji.
Potentat oprogramowania IT dla biznesu Oracle Corp. poinformował, że zawiesił wszystkie operacje w Rosji. Jego największy rywal SAP SE natomiast poinformował, że wstrzyma całą sprzedaż w tym kraju po inwazji Moskwy na Ukrainę.
W miejsce rosyjskiego kanału RT telewizja kablowa UPC włączyła w czwartek wieczorem TVP World. Także inne platform usuwają rosyjskie kanały telewizyjne.
Przestawiamy najciekawsze orzeczenia z zakresu prawa gospodarczego, administracyjnego, prawa pracy i ubezpieczeń, a także cywilnego oraz karnego wybrane z września 2024 r.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Minister obrony Estonii deklaruje, że jego kraj może dokonać zakupu uzbrojenia na Ukrainie.
Według danych z amerykańskiego rynku motoryzacyjnego samochody elektryczne bardzo rzadko padają łupem złodziei. Pokazują to dane amerykańskiego Instytutu Ubezpieczeń Bezpieczeństwa Drogowego (Insurance Institute for Highway Safety). Szczególnie niepopularne wśród złodziei są modele Tesli.
Od niemal trzech lat niektórym właścicielom psów i koni przysługuje rodzaj specjalnego dodatku emerytalnego na utrzymanie zwierzęcia. Kto może liczyć na takie wsparcie? Jakie przepisy regulują dodatek emerytalny dla psów i koni?
Odmowa azylu dla nielegalnych imigrantów, ograniczenie wiz pracowniczych i studenckich – rząd kończy z polityką „otwartych drzwi”.
Podczas targów Eternal City Motorcycle Show w Rzymie, polska firma Game Over Cycles zdobyła nagrodę w konkursie zorganizowanym na prestiżowej imprezie.
Polska jest europejskim rynkiem wtórnym, na który trafia większość aut uszkodzonych. Niemal wszystkie używane samochody sprowadzane z USA są po kolizjach lub wypadkach.
W ostatnich tygodniach roku rynek nowych samochodów czeka sprzedażowy boom. Nowe regulacje dotyczące emisji CO2 wchodzące w życie od 1 stycznia 2025 r. mogą przynieść wzrost cen o kilka–kilkanaście tysięcy złotych.
Od stycznia producenci zapłacą kary za przekroczenie zaostrzonych limitów emisji CO2. Aby nie przerzucać ich na klientów, musieliby zwiększyć sprzedaż elektryków, na które popyt słabnie.
Mężczyzna aresztowany w sobotę na jedynym z punktów kontrolnych w pobliżu wiecu Donalda Trumpa w Coachella Valley w Kalifornii usłyszał zarzuty związane z posiadaniem broni - informuje biuro lokalnego szeryfa.
Europejskie linie lotnicze domagają się zrównania warunków, na jakich latają do Chin, z tymi, z jakich korzystają chińscy przewoźnicy. Amerykanie już pokazali, jak to można zrobić.
Chińska armia rozpoczęła w poniedziałek ćwiczenia wojskowe w pobliżu Tajwanu oświadczając, że jest to ostrzeżenie przed „separatystycznymi działaniami tajwańskich sił niepodległościowych”.
Na bardzo silnie konkurencyjnym rynku naszych południowych sąsiadów mBank zbudował swoją pozycję od zera. Stał się liderem w obszarze płatności mobilnych i w tym upatruje swoich przewag.
Wprowadzenie systemu kaucyjnego od 2025 r. wisi na włosku. Samorządy uzależniają poparcie dla kandydata KO w wyborach prezydenckich od uchylenia ustawy o tym systemie – w całości. Ale tak naprawdę triumfują firmy odpadowe, bo ocaliły swoje zyski.
Emerytura to trudny, ale ważny temat dla większości młodych. Prawie połowa dodatkowo uważa go za nudny. Młodzi Polacy nie zdają sobie sprawy, jak mało pieniędzy będą dostawać w ramach emerytury.
Obok dwóch pierwszych założeń strategii migracyjnej dotyczącej kontroli i bezpieczeństwa chcielibyśmy usłyszeć trzecie, dotyczące potrzeb rynku pracy – mówi Rafał Dutkiewicz, prezes Pracodawców RP.
Stany Zjednoczone poinformowały, że wyślą do Izraela baterię rakietowego systemu antybalistycznego THAAD oraz żołnierzy niezbędnych do jej obsługi do Izraela.
„Historia Henryka IV” z Andrzejem Sewerynem i Szymonem Kuśmidrem jako Falstaffem w warszawskim Teatrze Polskim to niespotykany na naszych scenach triumf Szekspira.
Prawie co czwarta firma i ponad jedna trzecia dużych uczelni w Polsce sięga po programy mentoringowe.
Wśród ekonomistów zwiększyła się w ciągu ostatnich miesięcy wiara w to, że obniżki stóp procentowych w Polsce ruszą już w pierwszej połowie 2025 r. – wynika z kwartalnych prognoz w konkursie organizowanym przez „Parkiet”.
Młodzi ludzie lepiej czują się w międzypokoleniowych zespołach niż przedstawiciele starszych generacji, którzy często są uprzedzeni do początkujących pracowników.
W czwartek zadebiutuje Żabka. Sprawdziliśmy, jak poradziły sobie spółki, które przeprowadzały największe oferty i miały najwyższą redukcję zapisów.
Oczekujemy spokojnej, jasnej, klarownej wizji tego, kim ma być nauczyciel za pięć lat, ile ma zarabiać, jakie mają być jego kompetencje. Chcielibyśmy zobaczyć mapę dojścia do pewnych rozwiązań – mówi Dariusz Martynowicz, polonista, Nauczyciel Roku 2021.
Na zakończonym w niedzielę Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Adama Didura w Bytomiu wszystkie trzy główne nagrody zdobyły śpiewaczki. Bezapelacyjną zwyciężczynią została Gabriela Legun.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas