Aktualizacja: 23.01.2025 19:23 Publikacja: 06.12.2024 12:39
Nie jest prawdą, że ten system przyczyni się do wzrostu kosztu obsługi odpadów - zapewniła Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska
Foto: PAP/ Rafał Guz
Poprawki Senatu zaliczyły w Sejmie katastrofę, w głosowaniu za odrzuceniem poprawek Senatu głosowało 413 posłów, przeciw – 23, ośmiu posłów się wstrzymało. - Tym samym stwierdzam, że Sejm odrzucił poprawki bezwzględną większością głosów i na tym skończyliśmy rozpatrywanie uchwały Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu.
Najistotniejszą wśród siedmiu poprawek Senatu była propozycja przesunięcia wejścia w życie systemu kaucyjnego na styczeń 2026 r., a także wspólne wejście kaucji i systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, który jednak jest nadal w powijakach. – Wobec negatywnej opinii rządu wobec tych poprawek Senatu, połączone komisje sejmowe gospodarki i rozwoju oraz ochrony środowiska rekomendowały negatywną opinię wobec tych poprawek Senatu – mówiła posłanka Gabriela Lenartowicz.
Użytkownicy z Polski, jak i innych krajów zgłaszają w czwartek problemy z popularnym chatbotem opracowanym przez OpenAI. Awaria ChatGPT rozpoczęła się po godzinie 12:00 czasu polskiego.
Brytyjski magazyn „What Car?” opublikował kolejną odsłonę swojego rankingu „Reliability Survey”, w którym 30 tysięcy właścicieli przekazało swoje opinie na temat aut. Jak wypadło Suzuki? Niezawodnie!
Wysoki Trybunał w Londynie zakazał trzem rosyjskim korporacjom medialnym - państwowym, cerkiewnym i nacjonalistycznym - dochodzenia przed zagranicznymi sądami przejęcia aktywów Google'a w celu wyegzekwowania surrealistycznych, liczonych w kwintylionach dolarów, grzywien nałożonych przez rosyjskie sądy. Są tu dwa wyjątki.
Władze UE rozważają wprowadzenie systemu dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, który zwiększyłby na nie popyt i wsparły europejskie koncerny motoryzacyjne wobec chińskiej konkurencji.
Jest czwartek, 23 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś przyjrzymy się nastrojom klientów polskich banków, trudnościom z rewizją Zielonego Ładu, potężnym inwestycjom USA w sztuczną inteligencję oraz wstrzymaniu unijnych sankcji na Rosję przez Viktora Orbána.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
Ogłoszony przez administrację Trumpa, OpenAI, Oracle i japoński SoftBank projekt Stargate ma pomóc Ameryce w osiągnięciu przewagi na rynku AI.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Nowa elita big techów wierzy, że nowe media są w stanie zastąpić stare i w ten sposób zbudować bardziej egalitarny świat.
Polscy producenci fermentowanych napojów winiarskich, m.in. cydrów, win owocowych i miodów pitnych, apelują o zmianę prawa. Obecnie nie mogą legalnie zaoferować opcji bezalkoholowych, a to szybko rosnąca część rynku.
30 lat temu Sąd Najwyższy usankcjonował kłamstwo w polityce, dość nisko zawieszając poprzeczkę dla standardów etycznych w życiu publicznym. Sprawy ministry Kotuli lub „absolwentów” Collegium Humanum są tego pokłosiem.
– Każdy kraj ma prawo prowadzić swoją politykę imigracyjną według własnych priorytetów – powiedział poseł PiS Andrzej Gut-Mostowy, pytany o ewentualną deportację Polaków nielegalnie przebywających w Stanach Zjednoczonych.
Friedrich Merz, lider CDU i prawdopodobnie kanclerz Niemiec po wyborach z 23 lutego, żąda gruntownej zmiany polityki migracyjnej Niemiec oraz powrotu na stałe kontroli na granicach kraju z innymi państwami Unii Europejskiej.
Rada liderów Konfederacji przyjęła w środę uchwałę o zwołaniu kongresu, który formalnie powinien odbyć się do lipca ubiegłego roku – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Dotąd partia nie przejmowała się zarzutami, że jej władze są nielegalne. Zmieniło się to po wejściu na wojenna ścieżkę z Grzegorzem Braunem.
Mimo decyzji Donalda Trumpa, nazwą zalecaną przez Komisję Standaryzacji Nazw Geograficznych poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej do stosowania w języku polskim pozostaje nadal Zatoka Meksykańska. „Zmiana jednego z endonimów dla obiektu transgranicznego nie powinna mieć wpływu na tradycyjną polską nazwę całej zatoki” – wskazano.
Wielka Brytania – mimo decyzji podjętej przez Donalda Trumpa – będzie używać dotychczasowej nazwy Zatoki Meksykańskiej – podaje „The Telegraph”. Jak podkreśla cytowany przez dziennik ekspert, „nazwa zatoki nie może zostać zmieniona przez jeden kraj”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas