Reklama
Rozwiń

Burza w Sejmie podczas debaty nad systemem kaucyjnym. Wraca październik 2025 r.

Oskarżenia i krzyki z mównicy towarzyszyły głosowaniu posłów nad poprawkami Senatu do ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Sejm ostatecznie odrzucił poprawki Senatu - więc kaucje wejdą jednak w październiku.

Publikacja: 06.12.2024 12:39

Nie jest prawdą, że ten system przyczyni się do wzrostu kosztu obsługi odpadów - zapewniła Paulina H

Nie jest prawdą, że ten system przyczyni się do wzrostu kosztu obsługi odpadów - zapewniła Paulina Hennig-Kloska, minister klimatu i środowiska

Foto: PAP/ Rafał Guz

Poprawki Senatu zaliczyły w Sejmie katastrofę, w głosowaniu za odrzuceniem poprawek Senatu głosowało 413 posłów, przeciw – 23, ośmiu posłów się wstrzymało. - Tym samym stwierdzam, że Sejm odrzucił poprawki bezwzględną większością głosów i na tym skończyliśmy rozpatrywanie uchwały Senatu w sprawie ustawy o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi – powiedział Szymon Hołownia, marszałek Sejmu.

Najistotniejszą wśród siedmiu poprawek Senatu była propozycja przesunięcia wejścia w życie systemu kaucyjnego na styczeń 2026 r., a także wspólne wejście kaucji i systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, który jednak jest nadal w powijakach. – Wobec negatywnej opinii rządu wobec tych poprawek Senatu, połączone komisje sejmowe gospodarki i rozwoju oraz ochrony środowiska rekomendowały negatywną opinię wobec tych poprawek Senatu – mówiła posłanka Gabriela Lenartowicz.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Spotify zirytował turecki rząd. Playlisty obrażają żonę Erdogana
Biznes
Napięcia UE–Chiny. Rozmowa Trumpa i Zełenskiego i szczyt BRICS w Rio
Biznes
Rosyjski bogacz traci majątek. Sfinansuje wojnę Putina
Biznes
Niemiecki biznes boi się poboru. A co w Polsce?
Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI