Zwycięzca polskiej edycji UberPitch – sturtup HiProMine - w europejskiej czołówce

Zwycięzca polskiej edycji UberPitch – sturtup HiProMine, który prowadzi badania nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań w przemysłowej hodowli owadów – znalazł się w zwycięskiej czwórce europejskich młodych, innowacyjnych firm.

Aktualizacja: 09.06.2016 13:07 Publikacja: 09.06.2016 11:40

Zwycięzca polskiej edycji UberPitch – sturtup HiProMine.

Zwycięzca polskiej edycji UberPitch – sturtup HiProMine.

Foto: materiały prasowe

Członkowie HiProMine spotkali się w Berlinie ze współtwórcą Ubera – Travisem Kalanickiem. Obok Polaków do Berlina pojechały startupy z Francji, Holandii i Wlk. Brytanii.

Ogólnoeuropejski program UberPitch to inicjatywa Ubera, kontrowersyjnej aplikacji do zamawiania przejazdów, konkurencyjnych dla taksówek. Gromadzi przedsiębiorców, a najlepszym daje okazję rozwijać swoje pomysły pod okiem doświadczonych biznesmenów, z którymi mogą się spotkać dzięki kliknięciu w jeden przycisk w aplikacji. W ramach akcji startupy mogły zamówić przejazd autem Ubera, w którym pasażerami byli mentorzy, aniołowie biznesu i przedstawiciele funduszy VC (m.in. Tomasz Czudowski z Google, Bartek Gola ze Speedup Group, czy Piotr Pietrzak ze StartVenture@Poland). Przedsiębiorcy w trakcie przejazdu musieli przedstawić swój projekt. Te najbardziej ciekawe okazały się właśnie z Polski, Francji, Holandii i Wlk. Brytanii. Program odbył się na początku czerwca w 37 miastach w 21 krajach Europy i przyciągnął 4 tys. startupów. W polskiej edycji udział wzięło 200 projektów.

Zwycięzców w czwartek w Berlinie ogłosił szef Ubera. Jakub Urbański z HiProMine spotkał się przy tej okazji z Travisem Kalanickiem, aby przedyskutować swoje plany na globalny rozwój.

– Muszę przyznać, że niezwykle miło usłyszeć od człowieka, który stworzył jedną z najważniejszych marek ostatniej dekady, że jako HiProMine robimy coś fascynującego, coś, co ma potencjał by stać się globalnym biznesem – komentuje Urbański spotkanie z prezesem Ubera.

HiProMine prowadzi badania nad przemysłową hodowlą owadów. Jest to odpowiedź na takie globalne problemy jak deficyt białka czy gospodarka odpadami. Kacper Winiarczyk, dyrektor generalny Ubera w Polsce, zwraca uwagę na oryginalność polskiego pomysłu, który ma szansę stać się jedną z największych eksportowanych z Polski innowacji kolejnych lat.

– Jesteśmy dumni, że polski biznes znalazł się w czołówce europejskich startupów wybranych w konkursie UberPitch. Potwierdza to tylko, że mamy na Wisłą fantastycznych naukowców, inżynierów i biznesmenów, którzy mogą tworzyć projekty na skalę globalną. Rolą takich firm jak nasza jest udzielanie wsparcia i dzielenie się wiedzą – dodaje Winiarczyk.

Obok polskiego projektu w Berlinie wyróżniono holenderski startup OTLY, francuski Brigad i brytyjski Memrica Prompt. Zwycięzcy spotkali się także w Berlinie z inwestorami z Atomico i EQT oraz z byłą wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Neelie Kroes, która obecnie pracuje w Uberze. HiProMine otrzyma wsparcie oraz mentoring od funduszy EQT Ventures, MCI, Experior Venture oraz Credo Ventures. Ponadto startup skorzysta z warsztatów organizowanych przez SpeedUp Group i otrzyma bezpłatny udział w Demo Day organizowanym przez Campus Warsaw.

Biznes
Port w Ustce czeka dynamiczny rozwój? MON sprawdzi czego wojsko potrzebuje na Pomorzu
Biznes
Podcast „Twój Biznes”: Czy regulacje prawne zahamują rozwój sztucznej inteligencji?
Biznes
Ponad 800 mln zł na obecność sojuszników w Polsce
Biznes
Kamil Majczak, prezes Grupy Qemetica: Po USA spoglądamy teraz w stronę Azji
Materiał Promocyjny
Co się dzieje z moralnością finansową Polaków?
Materiał Promocyjny
Mamy olbrzymi problem dziury w budżecie NFZ. Tymczasem system prywatny gwarantuje pacjentom coraz lepszą dostępność