Aktualizacja: 19.01.2025 10:47 Publikacja: 10.03.2022 14:56
Wielki bazar w Stambule
Foto: Bloomberg
Rosjanie masowo odwołują wyjazdy do Grecji na Wielkanoc i letnie rezerwacje w Turcji. Egipt tylko kilka miesięcy cieszył się z powrotu rosyjskich turystów. Rosjanie w tej chwili mają znacznie większy problem z tym, jak z wakacji wrócić niż czy na nie pojechać.
Hotelarze i restauratorzy już wcześniej zamartwiali się inflacją i rosnącymi cenami żywności i energii. Teraz do ich świadomości dociera fakt, że bardzo niepewna sytuacja na wschodzie Europy wiele osób powstrzyma przed wyjazdami na urlop. W przypadku południa Europy inflacja jest znacznie większym zmartwieniem niż kłopoty Rosjan, którzy zresztą mieliby trudności, żeby dolecieć do Grecji, Portugalii, Francji czy Hiszpanii. W doskonałym roku 2019 udział Rosjan w przyjazdach turystycznych do Grecji wyniósł jedynie 2 proc. W przypadku Portugalii — nawet 1 proc. W Unii Europejskiej po Rosjanach najgłośniej płacze Cypr, gdzie Rosjanie nie tylko mieszkali, ale i chętnie spędzali wakacje. W ostatnim przedcovidowym roku 2019 było ich w tym kraju prawie 900 tys. przy 3,9 mln przyjezdnych. W 2021, przy wszystkich covidowych ograniczeniach Cypr powitał 1,7 mln turystów, w tym 600 tys. Rosjan.
Usunięcie TikToka ze sklepów Apple App Store i Google Play oznacza, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą już pobierać tej popularnej aplikacji na swoje urządzenia.
W fabryce kabli Plati w Kwidzynie rozpoczęły się grupowe zwolnienia spowodowane przeniesieniem działalności firmy za granicę. Bez pracy zostały już 124 osoby, a niebawem dołączyć ma do nich kolejne 60 pracowników. Firma nie wypłaciła im odpraw za skrócony okres wypowiedzenia.
Trwająca prawie 9 lat restrukturyzacja światłowodowej firmy należącej dekadę temu do grupy biznesmena skazanego w aferze podsłuchowej idzie ku końcowi. ARP chce przejąć Hawe Telekom za długi. Nowe propozycje dla pozostałych wierzycieli poparł zarządca.
Rada Nadzorcza Totalizatora Sportowego powołała w piątek Beatę Stelmach na nową prezeskę spółki. Poprzedni prezes stracił stanowisko w październiku zeszłego roku.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Trzeci w Europie producent mebli biurowych, wywodzący się z Krosna Nowy Styl, szuka potencjalnych celów do przejęcia. Po Niemczech, Francji i Szwajcarii, teraz może przyjść czas na Skandynawię.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Usunięcie TikToka ze sklepów Apple App Store i Google Play oznacza, że mieszkańcy Stanów Zjednoczonych nie mogą już pobierać tej popularnej aplikacji na swoje urządzenia.
Biuro premiera Izraela Beniamina Netanjahu potwierdziło otrzymanie od Hamasu dokumentów z nazwiskami zakładników do uwolnienia. Brak tego dokumentu - zdaniem strony izraelskiej - uniemożliwiał wejście w życie porozumienia z Hamasem, dotyczącego zawieszenia broni. Ostatecznie zawieszenie broni weszło w życie z opóźnieniem.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Trwają zacięte walki w obwodzie donieckim - w sobotę w rejonie Pokrowska odnotowano ponad 80 starć.
Porsche Design Tower w Miami (USA), wieżowiec położony blisko plaży, jak i dwa wieżowce należące do Donalda Trumpa stopniowo i ponad średnią zapadają się o kilka centymetrów na przełomie ostatnich sześciu lat.
Poza potencjałem morskim NATO powinno wzmacniać również potencjał lądowy w rejonie Bałtyku – ocenił gen. Waldemar Skrzypczak, proponując wysłanie polskich żołnierzy na Gotlandię.
Oscary 2025 powinny zostać odwołane - uważa autor „Skazanych na Shawshank”, znany amerykański pisarz Stephen King. Twórca zadeklarował, że nie będzie głosował na nominowanych do tegorocznych nagród Akademii.
Francis Fukuyama, znany amerykański politolog, w rozmowie z Onetem wypowiedział się na temat Donalda Trumpa, jego polityki oraz potencjalnych konsekwencji powrotu na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych. – Myślę, że naprawdę wchodzimy w niebezpieczny okres – ostrzegł.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas