Reklama
Rozwiń

Zarząd Kruka tłumaczy się ze sprzedaży akcji

Blisko 5 proc. tracą dziś na wartości akcje windykacyjnej spółki Kruk. W piątek rynek dowiedział się, że prezes firmy, Piotr Krupa oraz członek zarządu Michał Zasępa zmniejszyli swoje zaangażowanie w spółkę. Dziś wyjaśniają motywy swoich działań.

Aktualizacja: 13.05.2019 14:36 Publikacja: 13.05.2019 14:26

Zarząd Kruka tłumaczy się ze sprzedaży akcji

Foto: Fotorzepa, Sławomir Mielnik

Krupa 8 maja sprzedał 15 tys. akcji spółki. Tym samym obecnie posiada on 9,989 proc. udziałów w spółce. Przed transakcją było to 10,069 proc. Z kolei Michał Zasępa sprzedał 5 tys. akcji oraz 50 obligacji denominowanych w euro.

- Patrząc na historię, to co pewien czas sprzedaję niewielki pakiet akcji. Od końca 2014 roku suma posiadanych przeze mnie akcji spadła o niecałe 9 proc., z 2,07 mln sztuk do 1,89 mln sztuk. Równocześnie byłem w tym czasie kupującym. Wziąłem udział w podniesieniu kapitału pod koniec 2016 roku oraz zainwestowałem w akcje Kruka pod koniec 2017 roku. Dodatkowo, w ramach programu motywacyjnego, do tej pory przyznano mi blisko 70 tys. warrantów zamiennych na akcje, które trzymam od uruchomienia programu, a do rozdysponowania pomiędzy członków zarządu jest jeszcze pula blisko 60 tys. warrantów. Po uwzględnieniu przypadającej mi części, mój udział w akcjonariacie Kruka zmienił się nieznacznie. Moja wiara, motywacja i zaangażowanie w Kruka są niezmienne, a niewielkie transakcje sprzedaży akcji - które wynikają z moich prywatnych potrzeb - tego nie zmienią. Ostatnie sprzedaże akcji wynikały również z prywatnych potrzeb, w tym z rozliczenia się z fiskusem, m.in. za wcześniejsze sprzedaże akcji – tłumaczy swój ruch Piotr Krupa, prezes Kruka.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Biznes
Ustawa Trumpa, obawy firm transportowych, biznes przeciw unijnym regulacjom AI
Biznes
Fundacja rodzinna, czyli międzypokoleniowy skarbiec
Biznes
Microsoft zwolni 9000 pracowników, bo inwestuje w sztuczną inteligencję
Biznes
Del Monte ogłosiło upadłość. Klienci odwrócili się od konserwowanej żywności
Biznes
KE proponuje nowy cel emisji, polski opór wobec ETS2 i umowa USA-Wietnam