Nowym inwestorem, który de facto przejmuje firmę jest Panthera GmbH - grupa dwóch rodzinnych firm z Monachium oraz osób w przeszłości odpowiedzialnych m.in. za zarządzanie w Apple oraz Bang & Olufsen. Nie ujawniono żadnych szczegółów transakcji oraz jej ceny. Nie ujawniono także tożsamości wszystkich inwestorów.

Jednym z współinwestorów i osobą odpowiedzialną za strategiczną zmianę kierunku działania firmy został były szef Apple Europe - Jan Gesmar-Larsen.

Jednak nowi właściciele zapowiedzieli już, że planują poszerzenie grupy docelowej marki, nie zapominając jednak o dotychczasowych klientach. Zamierzają także ściślej związać Loewe współpraca z jednym z chińskich inwestorów firmy - Hisens, który zamierza odkupić udziały (28 proc.) japońskiego Sharpa, który także jest udziałowcem Loewe. Hisense International, to producentem telewizorów, sprzętu biurowego, klimatyzatorów oraz sprzętu AGD.

Umowa zakłada przejęcie prawie 300 pracowników, w tym wszystkich stażystów. Fabryka w północno bawarskim Kronach będzie jak do tej pory działała w ramach Loewe Opta GmbH, bez żadnych redukcji zatrudnienia, co oznacza, że blisko 80 proc. pracowników w Niemczech pozostanie w firmie, która zatrudnia w sumie 550 osób.

Loewe od lat boryka się ze spadkiem sprzedaży i wysokimi stratami, nie mogąc sprostać koreańskim konkurentom z Samsunga i LG. Telewizory azjatyckich producentów są, bowiem dużo tańsze od tych produkowanych przez Loewe. Ceny telewizorów niemieckiego producenta wahają się od tysiąca do 5 tysięcy euro. Marka była promowana, jako ekskluzywna, ale klienci wolą tańsze modele z Azji. Produkty Loewe jest także dostępne w Polsce.