Aktualizacja: 20.07.2020 09:01 Publikacja: 19.07.2020 21:00
Foto: Bloomberg
W ciągu ostatniego miesiąca doszło w Chinach do trzech runów na banki, informuje agencja Bloomberg. Klienci tych trzech pożyczkodawców zaczęli masowo wycofywać pieniądze z kont, gdy pojawiły się plotki mówiące o szykujących się bankructwie tych banków. Do akcji musiały wkraczać władze i powstrzymywać panikę.
Chińska branża bankowa przeżywała kłopoty już w zeszłym roku. W maju 2019 r. regulator przejął kontrolę nad Baoshang Bankiem (znajdującym się przez kilka lat wcześniej w okolicach 50. miejsca rankingu największych chińskich banków), a później w podobny sposób ratował kilku innych pożyczkodawców. Kryzys towarzyszący pandemii zwiększył zaś presję na banki.
Konsultowanie treści dokumentów przed ich podpisaniem deklaruje 68,3 proc. konsumentów, ale co piąty tego nie ro...
Inflacja w kwietniu była najniższa od dziewięciu miesięcy i lekko niższa od wielu prognoz, w tym NBP. Brak obniż...
- Koszty ryzyka prawnego związane z kredytami walutowymi po raz ostatni istotnie obciążą wyniki finansowe w 2025...
Choć wyniki finansowe są bardzo dobre, Pekao nie będzie obecnie startował w wyścigu o przejęcie Santander Bank P...
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Kwartalny zysk Santander BP okazał się wyższy od oczekiwań rynkowych, a władze banku nie za bardzo chcą komentow...
My jesteśmy gotowi na wszystkie scenariusze. Wprowadziliśmy wiele nowych modeli samochodów osobowych, w tym SUV-y, crossovery i auta sportowe. Mamy też pojazdy użytkowe dla wszystkich rodzajów działalności – mówi Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas