Reklama

Z roku na rok spada ilość placówek bankowych w Polsce

W ubiegłym roku liczba oddziałów skurczyła się o 567 do 14,5 tys. W tym roku też ubędzie kilkaset.

Aktualizacja: 19.02.2016 08:21 Publikacja: 18.02.2016 21:00

Z roku na rok spada ilość placówek bankowych w Polsce

Foto: Fotorzepa/Dariusz Gorajski

– Część banków przeprowadziła optymalizację sieci placówek, ale nie wszystkie, więc ten trend będzie na pewno kontynuowany jeszcze w kilku kolejnych latach. Zakładam, że w takiej perspektywie rocznie będzie zamykanych kilkaset placówek – mówi Jacek Chwedoruk, prezes polskiego biura Rothschild.

Jak tłumaczy, są dwa główne powody: pierwszy to konsolidacja w sektorze, a drugi to zmiany technologiczne, w wyniku których coraz większa grupa klientów korzysta z usług bankowych zdalnie i ten trend będzie się nasilał. – Zmniejszać się będzie także liczba pracowników w bankach, zarówno w oddziałach, jak i w centralach, przy czym w przypadku fuzji zatrudnienie w centralach zmniejsza się skokowo – dodaje Chwedoruk.

Pozostało jeszcze 85% artykułu

RP.PL i The New York Times

Kup roczną subskrypcję RP.PL i ciesz się dostępem do The New York Times!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Banki
Czy UniCredit namiesza na polskim rynku? „Nie jest skazany na sukces”
Banki
Bank Pocztowy chce urosnąć i zwiększyć zyski
Banki
EBC odrzuca plan kredytu dla Ukrainy. 140 mld euro pozostaje zamrożone
Banki
Klamka zapadła, banki zapłacą wyższy CIT. Kto na tym zyska, a kto straci?
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Banki
ZBP: wyższy CIT dla banków to zła informacja dla klientów i gospodarki
Materiał Promocyjny
Nowa era budownictwa: roboty w służbie ludzi i środowiska
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama