Aktualizacja: 16.03.2016 11:43 Publikacja: 16.03.2016 11:43
Foto: Fotorzepa, Jakub Kamiński
- Ministerstwo Finansów uważnie przeanalizuje dokument przygotowany przez Komisję Nadzoru Finansowego. Zgadzamy się z opinią Kancelarii Prezydenta RP, że ewentualna pomoc dla posiadaczy kredytów walutowych powinna odbywać się przy zachowaniu stabilności finansowej państwa i sektora bankowego. Prace nad projektem ustawy toczą się w Kancelarii Prezydenta, będziemy z uwagą śledzili ich postępy - podało MF o odpowiedzi na pytania „Rzeczpospolitej".
We wtorek KNF opublikowała szacunki kosztów wprowadzenia ustawy frankowej w wersji zaproponowanej przez prezydencką kancelarię. Całkowite obciążenie banków w najbardziej prawdopodobnym scenariuszu wyniosłoby 66,9 mld zł, a przy wzroście kursu walutowego o 25 proc. sięgnęłyby 103 mld zł. - Skutki finansowe projektowanej ustawy mogą w nie tylko zachwiać stabilnością poszczególnych banków, ale również prowadzić do utraty zaufania do systemu bankowego a w skrajnym scenariuszu spowodować kryzys finansowy – ocenia Komisja Nadzoru Finansowego. Wprowadzenie ustawy w zaproponowanym kształcie mogłoby doprowadzić do upadłości kilku banków, co w efekcie oznaczałoby koszt dla budżetu państwa w związku z koniecznością wypłaty depozytów gwarantowanych , a także dla klientów banków.
W Banku Millennium liczba ugód z frankowiczami spadła kwartał do kwartału, ale liczba nowych roszczeń od klientó...
Wyjście z Polski dużej hiszpańskiej grupy Santander pokazuje, że nawet na wydawałoby się poukładanym rynku wszys...
Bank ING BSK zarobił ponad miliard złotych w pierwszych trzech miesiącach roku. Trudniejsze mogą być kolejne mie...
Litewska sejmowa komisja antykorupcyjna oczekuje od Banku Litwy wyjaśnień w sprawie firmy, która przeprowadziła...
Bank zanotował w I kwartale wysoki wzrost popytu ze strony klientów biznesowych. Klienci indywidualni nie dopisa...
W debacie o rynku pracy nie można zapominać o człowieku. Ideałem dla większości pozostaje umowa o pracę, ale technologie i potrzeba elastyczności oferują nowe rozwiązania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas