O pożyczkę potrzebną na zakup wymarzonego środka lokomocji starać się można w banku jak i w autoryzowanym salonie sprzedaży wybranej marki, która współpracuje z daną instytucją finansową. Z takim kredytem łatwiej o dodatkowe ulgi i promocje.
Liczy się czas
Kredyt na zakup auta jest zwykle dużo tańszy od tradycyjnej pożyczki gotówkowej. Wiąże się jednak z wieloma formalnościami, przez co procesowanie go przez bank może wynieść więcej czasu niż w przypadku standardowego kredytu.
Bank jest właścicielem
Kupując samochód finansowany przez bank należy liczyć się z tym, że nie będziemy jego jedynym właścicielem. Bank wymagał będzie od nas cesji praw do zakupionego środka lokomocji. Bank zostanie wpisany do dowodu rejestracyjnego jako właściciel i będzie nim aż do czasu spłaty zobowiązania. Kupowane auto, to dla niego zabezpieczenie w przypadku braku lub problemów w regulowaniu rat kredytu.
Będzie potrzebne autocasco
Banki potrzebują często dodatkowych zabezpieczeń. Najpopularniejszym jest polisa AC. Autocasco, to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, którym można objąć samochód oraz jego wyposażenie przed kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem.
Wkład własny
W przypadku zaciągnięcia kredytu celowego na zakup auta, bank może również wymagać wniesienia wkładu własnego. W tym warunku znaleźć można jednak plusy. Im wyższy wkład własny, tym łatwiej negocjować stawkę oprocentowania pożyczki i prowizję za jej udzielenie.