- Product placement stanowi znakomite uzupełnienie innych form reklamy. Chcąc optymalnie wykorzystać budżet, którym dysponowaliśmy, zdecydowaliśmy się na sponsoring emitowanych w TVP seriali o najwyższej oglądalności wśród potencjalnych klientów oraz wprowadzenie do jednego z nich kilku wątków, w których konto mogłoby zostać jednym z bohaterów. Ostateczny wybór padł na „Klan". Po pierwsze jest bardzo dobrze dopasowany do naszej grupy celowej oferowanego produktu. Ponadto, pomimo upływu lat i pojawiania się nowych seriali, ma oglądalność na stabilnym, wysokim poziomie - tłumaczy Krzysztof Rydel, specjalista ds. promocji produktów z departamentu marketingu BZ WBK.
Obydwa banki chciały wypromować swoje produkty skierowane do osób starszych.
- Z badań klientów, wynika, że oglądanie telewizji jest najpopularniejszym sposobem spędzania wolnego czasu wśród naszych grup docelowych (osoby starsze, mieszkańcy małych miejscowości). Seriale zaś są jednymi z najbardziej oglądanych programów. Stąd decyzja o zaangażowaniu w product placement, który traktujemy nie tylko jako szansę na ekspozycję naszego brandu, ale też jako możliwość realizowania naszej misji w zakresie edukacji finansowej. Dlatego poprzez udział w serialu "Ojciec Mateusz" zależało nam na pokazaniu, że korzystanie z usług bankowych nie musi być skomplikowane, może ułatwiać codzienne życie, rozwiązywać problemy bohaterów. Satysfakcjonuje nas sposób w jaki wpleciono w serial interesujące nas wątki - tłumaczy Marcin Szymkowiak, dyrektor departamentu promocji Banku Pocztowego.
- Wprowadzając produkt do oferty zdiagnozowaliśmy kilka istotnych dla potencjalnych użytkowników barier, takich jak np. obawa przed korzystaniem z bankowości elektronicznej, która jest ciągle dość powszechna w tej grupie wiekowej. Ostatni wątek dotyczył nordic walking, które otrzymywali nasi klienci w ramach promocyjnej oferty. W tym kontekście zależało nam na pokazaniu radości, satysfakcji jaką daje uprawianie aktywności fizycznej - dodaje Krzysztof Rydel z BZ WBK.