PKO poinformował, przejęcie rozpoczyna proces integracji banków, który będzie realizowany w dwóch etapach. Pierwszy obejmuje formalne połączenie obu instytucji, drugi fuzję operacyjną. Cały proces integracji potrwa około roku.
– Do tej pory PKO Bank Polski rozwijał się organicznie umacniając pozycję lidera rynku. Przejęcie aktywów Nordea pozwoli nam na przyspieszenie wzrostu i realizację planów budowy nowej jakości usług bankowych. Integracja spółek w ramach jednej grupy kapitałowej to jedno z naszych najważniejszych celów na najbliższy rok. Postrzegam to jako szansę na nie tylko na zwiększenie skali działalności, ale także dalszy rozwój zarówno w obszarze bankowości detalicznej, jak i korporacyjnej przy utrzymaniu wysokiej efektywności działania – powiedział cytowany w komunikacie Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO Banku Polskiego.
Do czasu przewidywanej na początek października 2014 roku fuzji prawnej, Nordea Bank Polska będzie osobną spółką w Grupie Kapitałowej Banku.
Oba banki zachowają odrębność w zakresie świadczonych usług. Klienci obu banków mogą bezpłatnie korzystać z połączonej sieci bankomatów w przypadku transakcji kartami debetowymi. Od początku kwietnia tego roku klienci PKO posiadający kredyty hipoteczne oraz karty kredytowe mogą skorzystać z oferty ubezpieczeń na życie Nordea Polska TUnŻ. Wkrótce w sieci Nordea dostępna będzie m.in. pożyczka gotówkowa PKO Banku Polskiego.
Od września ubiegłego roku Nordea Bank Polska oferuje natomiast 27 funduszy i subfunduszy otwartych, program regularnego oszczędzania (OPI) oraz portfele inwestycyjne PKO TFI, które zostały przygotowane specjalnie dla klientów Nordea.