fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Zbigniew Ziobro: Słyszałem o liście zagrożonych. Ale to nie ta

W Sieci Opinii
Odnosząc się do spekulacji na temat przyczyny śmierci twórcy GROM, Zbigniew Ziobro przekonuje, że z werdyktem należy poczekać do ostatecznej decyzji prokuratury. Komentuje także wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego o istnieniu listy "zagrożonych"
Zdaniem Ziobry, śmierci gen . Petelickiego nie są winne osoby trzecie:
Mamy do czynienia z sytuacją, w której różne osoby mogą być zagrożone, jeśli mają pewną wiedzę lub kiedy nacisnęły na odcisk rozmaitym środowiskom wpływowym. Ale w przypadku gen. Petelickiego nie wydaje mi się, żeby taka sytuacja miała miejsce. Jeśli chodzi o moją intuicję, w świetle informacji docierających z mediów przypuszczam, że było to samobójstwo.
Jednocześnie zaznacza, że z werdyktem należy poczekać do ostatecznej decyzji prokuratury:
Pewność można mieć wtedy, gdy ma się dostęp do wszystkich materiałów dowodowych i przeprowadzi się wszystkie konieczne czynności, by móc zweryfikować każdą z hipotez.
Ziobro stwierdził także, że słyszał o liście mającej zawierać nazwiska osób zagrożonych, ale w żadnym wypadku nie była to ta sama lista, o której wspominał Jarosław Kaczyński.
Słyszałem o jednej liście (...) trzyosobowej rzeczywistego zabójcy, który naprawdę strzelił i zamordował. Chodzi tu o pana Cybę z Łodzi. Na tej liście był faktycznie Jarosław Kaczyński, Jacek Kurski i byłem ja. O innych listach nic mi nie wiadomo.
Ziobro przyznał, że generał był "człowiekiem wyautowanym przez aktualną władzę, której podpadł, bo ją krytykował":
Jeśli prawdą jest, że ponosił porażki w sferze finansowej, to jest to znaczące. (...) Do tego był człowiekiem z całą pewnością ambitnym, który zdaniem innych potrzebował tego blichtru i sukcesu. Jednak jego życie ostatnio było naznaczone raczej porażkami. Ludzie twardzi też czasami popełniają samobójstwa. Właśnie dlatego, że są zdesperowani, to łatwo im podjąć taką twardą decyzję. Może zabrakło mu wiary w Boga.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA