fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Euro 2012

Niemcy będą wypoczęci, a Włosi poobijani

Włoch Andrea Pirlo i Niemiec Mesut Oezil
AFP
Trener Włochów Cesare Prandelli narzeka na kalendarz meczów
– To jest problem, który UEFA musi rozważyć przed następnymi mistrzostwami Europy. Tak krótki czas na odpoczynek przed półfinałami może niekorzystnie wpłynąć na widowisko – mówił Prandelli w poniedziałek podczas konferencji prasowej.
Zapomniał jednak, że za cztery lata terminarz gier i tak się zmieni z powodu poszerzenia turnieju do 24 drużyn. Nie zmienia to faktu, że jego zespół przed meczem z Niemcami w Warszawie (czwartek, godz. 20.45) jest w gorszej sytuacji.
Włosi awansowali w niedzielę do półfinału po 120-
-minutowym boju z Anglikami. W regulaminowym czasie oraz dogrywce bramki nie padły i zwycięzców wyłoniły rzuty karne (4:2). Tam bohaterami zostali 33-letni Andrea Pirlo i 34-letni Gianluigi Buffon.
Już w czwartek będą oni musieli się zmierzyć z Niemcami, którzy swój ćwierćfinał grali w piątek. Jakby tego było mało, pokonali Greków spacerem 4:2, wystawiając kilku rezerwowych.
Teraz jedynym zmartwieniem Joachima Loewa jest kontuzja kostki Bastiana Schweinsteigera.
Prandelli musi się głowić mocniej nad ustaleniem składu. Przed końcem meczu, utykając, z boiska zeszli Daniele De Rossi i Ignazio Abate. Na drobne urazy już wcześniej narzekali Giorgio Chiellini i Thiago Motta.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA