fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Kino Praha filmowo, koncertowo, literacko

Nowy operator warszawskiego Kina Praha, który zarządza nim od 1 czerwca, zapowiada rewolucyjne zmiany. Od wprowadzenia ambitnego repertuaru, po koncerty w sali kinowej, spotkania z książką, po praski klub rodzinny
Wcześniejszy najemca kina, Instytucja Filmowa Max-Film, chciał je zamknąć, bo twierdził, że wraz z budową na Pradze metra spadła frekwencja. W obronie kina odbywały się protesty, zbierano podpisy. Od 1 czerwca Kino Praha działa pod władzami nowego operatora – Meteora Films. – Mamy dużo pomysłów, by przyciągnąć do nas ludzi. Chcemy stworzyć miejsce, do którego nie przychodzi się tylko oglądać filmy, ale i mile spędzić czas. Kino to ma olbrzymi potencjał i może się stać ważnym punktem na kulturalnej mapie stolicy – mówi prezes zarządu Meteora Films Joanna Grabowska.
Przygotowanie na nowe  otwarcie kina filmowego festiwalu  z okazji Dnia Dziecka nie było przypadkowe. Mały widz ma być wyjątkowo dopieszczonym klientem. Od 1 lipca w każdą niedzielę przygotowywane będą poranki dla dzieci. Pokazywane będą bajki, organizowane konkursy pod okiem animatorów zabaw. Już teraz powstał specjalny kącik, w którym maluchy mogą usiąść na dziecięcych mebelkach i malować.  W planach jest dokupienie zabawek rozwijających wyobraźnię oraz stworzenie miejsca, w którym mamy będą mogły w intymnej atmosferze przewinąć dzieci.   Metamorfozę przejdzie też kinowy bar.  Pojawią się w nim produkty dla dzieci, zdrowa żywność oraz drobne przekąski dla każdego.
– Chcemy, by kino stało się też miejscem spotkań matek, ojców z dziećmi. Dorośli będą mogli usiąść na kanapach, napić się kawy i porozmawiać, a dzieci w tym czasie będą się bawić – zdradza Joanna Grabowska. W muzyczny sposób mają być też wykorzystywane od sierpnia sale kinowe. Organizowane będą kameralne wydarzenia muzyczne  oraz koncerty. Zaś na kinowym holu prawdopodobnie pod koniec lipca pojawi się sklep, w którym będzie można kupić książki, płyty oraz gadżety filmowe.
Przygotowano też filmową gradkę na wakacje, czyli cykl tanich pokazów. Od 3 lipca w każdy wtorek prezentowane będą klasyczne obrazy kina światowego oraz znane i lubiane czeskie komedie. Bilety w promocyjnej cenie 5 zł.  Nową tradycją kina Praha będą też pokazy filmów jeszcze przed ich oficjalną premierą kinową.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA