fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Wolne magazyny czekają na Targówku, Żeraniu i Pradze

Miesięczne stawki magazynów w stolicy oscylują wokół 5 – 6 euro za 1 mkw. w samej Warszawie. Im dalej od stolicy, tym oczywiście taniej – stawki spadają do ok. 3 euro za metr.
Co do wzięcia od ręki? W samej Warszawie czekają na najemców wolne magazyny na Targówku. Miesięczny koszt najmu 1 mkw. to 5 euro plus koszty eksploatacyjne, w skład których wchodzą opłaty za media oraz dodatkowo 1,3 euro miesięcznie za metr. W tej ofercie są również biura, których miesięczny najem kosztuje 8 euro za 1 mkw. Od zaraz można też wynająć magazyny w Żerań Parku, gdzie miesięczny koszt najmu oscyluje wokół 6 euro za metr plus liczniki i dodatkowe 1,4 euro kosztów eksploatacyjnych. Za najem biura zaś zapłacimy ok. 12 euro miesięcznie za 1 mkw. Od marca przyszłego roku czeka wolna powierzchnia w ProLogis Park Warsaw II na Pradze. Opłata za miesięczny najem nie odbiega od cennika, jaki obowiązuje w stolicy – 5 euro za 1 mkw. plus koszty eksploatacyjne. W tym obiekcie właściciel na życzenie klienta może wybudować powierzchnię biurową. Miesięczny koszt jej najmu sięga 10 euro za metr. W kwietniu 2008 r. będzie również wolna powierzchnia w Ideal Idea we Włochach. Miesięczny czynsz nominalny oscyluje wokół 5,5 euro za 1 mkw. plus koszty eksploatacyjne w wysokości 1 euro za metr miesięcznie. Tu, podobnie jak w poprzedniej ofercie, właściciel oferuje na życzenie klienta powierzchnię biurową, którą wybuduje w ciągu czterech miesięcy. Miesięczny koszt jej najmu to 9 euro za 1 mkw.
Im dalej od Warszawy, tym tańszy 1 mkw., jednocześnie jednak najemcy poszukują znacznie większej powierzchni. I na przykład w Błoniach w magazynach Alliance Logistics Centre Błonie można od ręki wynająć co najmniej 2,7 tys. mkw., co kosztuje miesięcznie 3,5 euro za metr plus koszty eksploatacyjne sięgające 0,8 euro za 1 mkw. Dodatkowo najemcy mają do dyspozycji 21 tys. mkw. powierzchni biurowej, która kosztuje 9 euro za metr. W tej samej miejscowości wolne magazyny czekają również w obiekcie Panattoni Park Błonie. Tu można wynająć minimum 2,7 tys. mkw., a metr kosztuje 3,2 euro plus 0,8 euro kosztów eksploatacyjnych. Tu również można wynająć biura, płacąc miesięcznie 9 euro za 1 mkw. Podobne stawki znajdziemy w magazynach ProLogis Park Sochaczew, które można wynająć praktycznie od ręki. Wolne magazyny stoją też m.in. w Centrum Piaseczno I. Jednak są one nieco droższe, bo miesięczny najem kosztuje 4,8 euro za metr plus koszty eksploatacji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA