fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Udany debiut we Wrocławiu

Jerzy Haszczyński
Na Międzynarodowych Targach Produkcji i Technologii PROTECH 2007 spotkali się specjaliści i przedsiębiorcy, którzy stawiają na nowoczesne technologie. – Na targach były reprezentowane wszystkie gałęzie przemysłu – mówi Michael J. Majchrzak, założyciel Trade Media International Holdings, organizatora imprezy.
Trzecie targi, które odbyły się 21 i 22 listopada 2007 r., po raz pierwszy zostały zorganizowane we Wrocławiu.
– Powstają tu nowoczesne zakłady produkcyjne, do tego miasta ściąga zagraniczny kapitał. Stąd też nasza decyzja, by przenieść targi z Warszawy – tłumaczy szef Trade Media. – Tu mamy naturalne zaplecze, wszak Dolny Śląsk chce się stać regionem, który opiera swoją gospodarkę na wiedzy. Już pierwszego dnia organizatorzy podjęli decyzję, że przyszłoroczne targi również odbędą się we Wrocławiu. – Oprócz ponad 80 wystawców w naszych seminariach tematycznych, które są płatne, wzięło udział ok. 400 osób – mówi Michael J. Majchrzak. – W porównaniu z ubiegłym rokiem wzrost zainteresowania oceniam na 30 proc.
– Oferta jest skierowana do bardzo dobrze określonych odbiorców – twierdzi Henryk Koik, przedstawiciel niemieckiej firmy Infratec oferującej kamery termowizyjne. Stoisko Infratecu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Rekordy biła jednak propozycja firmy Bibus Menos z Gdyni, która oferuje trójwymiarowe drukarki do szybkiego przygotowywania prototypów nowych produktów oraz wytwarzania krótkich serii wyrobów, np. wkładek dousznych.Po raz trzeci w targach uczestniczył QAD, wiodący producent informatycznych systemów efektywnego planowania i zarządzania we wszystkich sferach działania przedsiębiorstw. – To świetne skrócenie drogi do kontrahentów – twierdzi Jarosław Jaśkiewicz, wiceprezes QAD Polska. Targi były też okazją do poznania nowinek, począwszy od produktów, a skończywszy na koncepcjach informatycznych. Rozpoczęły się od prezentacji wyrobu, który w Polsce jest jeszcze niedostępny, choć produkuje się go we Wrocławiu. To elektryczny skuter firmy Vectrix sprzedawany na dużą skalę np. włoskiej policji. – Jesteśmy tu po raz pierwszy. Rozpoznajemy rynek – twierdzi Wolfgang Gohl, wiceprezes spółki. Podczas PROTECH ’07 tytułem Konstruktora Roku 2007 uhonorowana została firma Solaris Bus & Coach z Bolechowa za projekt Solaris Urbino 18. Jest to pierwszy polski autobus miejski o napędzie hybrydowym spełniający normę czystości Euro 5, która będzie obowiązywać od października 2009 r.Tytuł Fabryki Roku otrzymała filia amerykańskiego koncernu Wrigley Poland. Jury wyróżniło także Techno–Service Zakład Wytwarzania Obwodów Drukowanych z Gdańska oraz Fabrykę Osprzętu Samochodowego POLMO z Łodzi.Targi PROTECH są też profesjonalnym forum prezentacji rozwiązań inżynieryjnych. Ta rola w przyszłości ma być wiodąca, stąd duży nacisk na seminaria. We Wrocławiu odbyły się cztery. – Duże zainteresowanie wywołało seminarium MAINTECH – mówi Beata Citko z Trade Media. – Ponad 200 osób wysłuchało prelekcji o systemach, usługach oraz oprzyrządowaniu do utrzymywania zdolności produkcyjnych w zakładach. – 15 znaczących przedsiębiorców i firm rekrutacyjnych wzięło udział w naszych targach po raz kolejny, ani uczestnicy, ani publiczność nie są więc przypadkowi – podsumowuje szef Trade Media.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA