fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawnik za granicą

Radcowie prawni w Brukseli

Samorząd polskich radców prawnych zainaugurował w piątek uroczyście działalność swojego przedstawicielstwa w Brukseli.
Biuro Krajowej Rady Radców Prawnych funkcjonowało tu blisko pięć lat, a teraz zostało zarejestrowane jako oficjalne przedstawicielstwo w Belgii. Ma też nową, prestiżową lokalizację – w tym samym budynku, w którym mieści się siedziba największa europejskiej organizacji prawniczej – Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE), 500 m od biur Komisji Europejskiej.
– Biuro ma pomagać w obustronnym przepływie informacji na temat wykonywania zawodów prawniczych – powiedział podczas inauguracji Maciej Bobrowicz, prezes KRRP. Będzie przekazywać informacje z UE o nowych i zmienianych przepisach regulujących działalność prawników, a do UE – stanowisko samorządu radców w tych sprawach. Brukselskie biuro jest też dowodem, że KRRP przywiązuje dużą wagę do kontaktów międzynarodowych. – Chcemy bardziej zaangażować się we współpracę z CCBE – dodał M. Bobrowicz.
– KRRP jest pierwszą organizacją prawników z nowych krajów UE, która otworzyła w Brukseli oficjalne przedstawicielstwo – zauważył Jonathan Godsmith, sekretarz generalny CCBE.
Podczas uroczystości ambasador Jan Tombiński pogratulował KRRP inicjatywy i wyraził wolę współpracy. – UE to ogromna machina tworzenia prawa, toteż w razie potrzeby będziemy się zwracać do biura z pytaniami, prośbami o wyjaśnienie czy podpowiedź – zapowiedział.
Obecny był nowy wiceminister sprawiedliwości Łukasz Rędziniak, odpowiedzialny za kontakty z UE.
Biuro Prasowe Naczelnej Rady Adwokackiej prostuje cytat z wypowiedzi Jonathana Goldsmitha, sekretarza generalnego CCBE (Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy), który stwierdził: „KRRP jest pierwszą organizacją prawników z nowych krajów UE, która otworzyła w Brukseli oficjalne przedstawicielstwo” (Ireneusz Walencik, „Radcowie prawni w Brukseli”, „Rz” z 10 grudnia).
Pierwszą organizacją prawników z nowych krajów UE mającą oficjalne przedstawicielstwo w Brukseli jest Naczelna Rada Adwokacka. Zostało ono otwarte 12 października 2002 r.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA