fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Bogdanka: rekord wydobycia w IV kwartale

Rozmowa z Mirosławem Tarasem, prezesem Lubelskiego Węgla Bogdanka
Kiedy złożycie prospekt do KNF, by załoga po zakończeniu lock-upu na akcje mogła je sprzedawać?
Mirosław Taras:  Załoga będzie mogła je sprzedawać już 9 grudnia, tylko że nie na giełdzie, bo akcje nie będą w obrocie, ale na zasadzie cywilnej  umowy kupna-sprzedaży będzie to oczywiście możliwe. My intensywnie pracujemy nad prospektem, złożymy go w KNF na przełomie listopada i grudnia i liczymy na jego zatwierdzenie w styczniu lub lutym. Wtedy załoga będzie mogła sprzedawać akcje na giełdzie.
Wyniki po trzech kwartałach są słabsze niż w poprzednich latach. Czy IV kw. będzie lepszy?
Zdecydowanie, bo już w październiku wydobyliśmy 543 tys. ton węgla, co jest rekordem w historii kopalni, a w listopadzie i grudniu spodziewamy się miesięcznego wydobycia na poziomie ok 600 tys. ton. A to na pewno przełoży się na lepsze wyniki. Pamiętajmy, że na wynik rzutuje też amortyzacja. A my zgłosiliśmy wiele naszych obiektów do odbiorów, które trwają przez wiele tygodni i trudno powiedzieć, kiedy się zakończą.
Kiedy dostaniecie koncesje na kolejne, sąsiednie pole wydobywcze?
W grudniu spodziewamy się podpisania umowy na zakup dokumentacji geologicznej, która jest podstawą do dokumentacji koncesyjnej. W 2012 r. złożymy w resorcie środowiska wniosek na koncesję na eksploatację węgla, liczymy, że otrzymamy ją pod koniec przyszłego roku. Wtedy w ciągu dwóch lat musimy zacząć prace na nowym złożu, którego zasoby szacowane są na ok. 300 mln ton.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA