fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Prawo w firmie

Nie ma kontroli wyładunku dorsza

Inspektor rybołówstwa morskiego nie kontroluje już wyładunku dorszy
Fotorzepa, Robert Bosiacki Robert Bosiacki
Złowione ryby będą rozładowywane w sześciu polskich portach w ściśle określonych godzinach
Od soboty obowiązuje nowelizacja rozporządzenia ministra rolnictwa w sprawie wymiarów i okresów ochronnych organizmów morskich oraz szczegółowych warunków wykonywania rybołówstwa morskiego.
Nowelizacja znosi obowiązek  kontrolowania przez inspektora rybołówstwa morskiego wyładunku dorsza. Według ministra spełnił już swoją rolę (ochrona  gatunku). Nadal będą kontrolowane inne gatunki ryb. Kolejna zmiana wypełnia zalecenia z art. 19 unijnego rozporządzenia Rady z 21 grudnia 2005 r. w sprawie zachowania zasobów połowowych (nr 1098/2007). Ryby z połowów niesortowanych  będą wyładowywane wyłącznie w portach, w których jest  program kontroli wyrywkowych pozwalających monitorować wyładunki. Nowelizacja wymienia sześć takich portów: Gdynia, Hel, Władysławowo, Ustka, Darłowo i Kołobrzeg.
Wyładunków będzie się dokonywać wyłącznie w godzinach od 7 do 23 od poniedziałku do piątku oraz w sobotę od godziny 15 do 23.Określenie czasu wyładunku ma umożliwić okręgowym inspektorom rybołówstwa udział w  kontrolach. podstawa prawna: rozporządzenie ministra rolnictwa z 6 października 2011 r. DzU nr 220, poz. 1305  
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA