fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wywiady i opinie

A może w piątek popołudniu?

Fotorzepa, Ryszard Waniek Rys Ryszard Waniek
Szefowie państw strefy euro spotkają się w niedziele, tak jak się umówili. Jednak już teraz zapowiadają, że o tym, czy i w jaki sposób zwiększyć fundusz pomocowy w wysokości 440 miliardów euro zdecydują w środę
Nie wiadomo czy jest to zapowiedź spędzenia wspólnych czterech dni, czy tez podwójnej podróży do Brukseli. Raz w niedzielę, a drugi w środę.
Zastanawiam się czy nie lepiej gdyby od razu umówili się na piątek popołudniu. Po pierwsze strajkujący Grecy pewnie poszliby zmęczeni do domu. Po drugie agencje ratingowe mają zwyczaj w piątki nie zmieniać swoich perspektyw. A  po trzecie w piątek popołudniu jakoś tak się dzieje, że każdy szybko chce załatwić swoje służbowe sprawy i rozpocząć weekend. Szybciej podejmuje się decyzje, nawet te ryzykowne. Ale jeśli ktoś chce mieć spokojną głowę,  spokojnie przeanalizować wszystkie aspekty , skoncentrować się na wszystkich możliwych konsekwencjach – to najodpowiedniejszym momentem do decyzji jest sobota popołudniu... Gdyby się nie udało zawsze zostaje jeszcze niedziela.
PS. Henry Paulsen i Fed potrzebowali siedmiu dni na opracowanie planu wartego 800 mld dolarów, a Europa opracowuje plan pomocy dla Grecji od maja 2010 roku.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA