fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wybory parlamentarne 2011

Grzegorz Napieralski złoży dymisję

Grzegorz Napieralski
Fotorzepa, Radek Pasterski RP Radek Pasterski
Nie będę ubiegał się o reelekcję - powiedział Grzegorz Napieralski, tym samym rezygnując z przewodnictwa Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Wcześniej Katarzyna Piekarska z SLD powiedziała: - Myślę, że w tym tygodniu Grzegorz Napieralski złoży dymisję, w tym sensie, że rozpoczną się przygotowania do kongresu – dodała.
- Wynik Sojuszu jest porażką, to piękna katastrofa. Dyskusja na temat odwołania Napieralskiego ma odbyć się na kongresie, w związku z tym powinniśmy zacząć przygotowania do niego tak szybko, jak to możliwe – dodała Piekarska w TVN24.
Europoseł SLD, były przewodniczący Sojuszu Wojciech Olejniczak ocenia, że szef SLD Grzegorz Napieralski ponosi w 100 proc. odpowiedzialność za słaby wynik wyborczy partii. Ryszard Kalisz (SLD) uważa, że jak najszybciej powinna zostać zwołana konwencja Sojuszu.
- Koncepcja Grzegorza Napieralskiego przegrała - powiedział Olejniczak. Jako błędy wymieniał m.in. brak komunikacji wewnętrznej, czy podpisanie porozumienia programowego z BCC. - Sam proces przyjmowania programu, brak zaangażowania Rady Krajowej, zarządu. Masa pomyłek - mówił Olejniczak.
Jego zdaniem, popełnione zostały także ogromne "wpadki personalne". - Grzegorz Napieralski i cała ekipa ponosi za to 100-proc. odpowiedzialność - uznał Olejniczak. - Mając ogromne pieniądze ze sprzedaży Rozbrat (warszawskiej siedziby partii), mając wielkie możliwości, ponieśliśmy totalną porażkę - dodał.
W jego opinii, "trzeba spróbować budować od nowa pozycję SLD osobami, które się sprawdziły, mają doświadczenie, ale i młodymi". - Dzisiaj jest czas na budowę partii z tych, którzy mają rozum i rozumieją, na czym polega polityka (...) Jest miejsce na zespół i współpracę, a nie rządy kilku osób - mówił Olejniczak. W jego opinii, Grzegorz Napieralski się nie zmieni.
W ocenie wiceszefowej Sojuszu Katarzyny Piekarskiej, popełniono sporo błędów i trzeba się będzie zastanowić, dlaczego tak się stało. Jak mówiła w TVN24, o tym, czy Napieralski ma odejść czy nie, powinien zdecydować kongres. - Kongres mamy w przyszłym roku, ale sądzę, że biorąc pod uwagę wynik SLD, który jest porażką myślę, że powinniśmy zacząć przygotowania do Kongresu tak szybko jak jest to możliwe - dodała.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA