fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Jak zarządzać wydatkami

Więcej terminali płatniczych w małych miejscowościach

Fotorzepa, Michał Walczak Michał Walczak
W ramach programu organizacji płatniczej Visa i polskich banków, mającego na celu poszerzenie sieci akceptacji kart płatniczych, zainstalowano już ponad 50 tys. terminali POS, z czego 25 tys. w tym roku
Organizacja Visa zakłada, że na koniec 2011 r. liczba zainstalowanych urządzeń wzrośnie do 60 tys., a na koniec 2012 r. będzie ich 90 tys.
Terminale uruchamiane w ramach tego programu instalowane są głównie w placówkach małych i średnich przedsiębiorstw, zlokalizowanych w dużej mierze w mniejszych miastach i na terenach wiejskich, gdzie wcześniej – bez wsparcia finansowego - agentom rozliczeniowym często nie opłacało się oferować terminali detalistom. Program  ruszył w 2010 r. Polskie banki-wydawcy kart płatniczych zdecydowały się wspólnie przeznaczyć ok. 200 mln zł na wsparcie rozwoju i modernizacji sieci akceptacji kart płatniczych.
Utworzony został fundusz, z którego środki są sukcesywnie przekazywane agentom rozliczeniowym na wsparcie tych  działań. W efekcie małe punkty usługowe i handlowe mogą wprowadzić urządzenia akceptujące płatności kartowe, przy niższych kosztach. Program ma doprowadzić do podwojenia sieci akceptacji kart w Polsce tak, by w 2015 r. obejmowała  ok. 400 tys. placówek.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA