fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

200 tys. zł kary dla DGA, a dla akcjonariusza Sfinksa 100 tys. zł

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na DGA karę w wysokości 200 tys. zł za naruszenie obowiązków informacyjnych, ukarała także Sylwestra Cacka, akcjonariusza Sfinksa 100 tys. zł za nieogłoszenie w terminie wezwania do sprzedaży akcji spółki
KNF poinformowała w komunikacie, że naruszenie DGA polegało na nienależytym poinformowaniu o warunkach zawartej w marcu 2009 roku umowy inwestycyjnej dotyczącej objęcia pakietu udziałów w spółce Braster.
Komisja nałożyła także karę w wysokości 100 tys. zł na akcjonariusza Sfinksa (Sylwestra Cacka) za nieogłoszenie wezwania na sprzedaż lub zamianę akcji spółki w terminie trzech miesięcy od przekroczenia progu 33 proc. ogólnej liczby głosów w kwietniu 2010 r. "Ustalając wysokość kary, KNF wzięła pod uwagę, że akcjonariusz nie zamierzał ukrywać swojego zaangażowania w akcje spółki, osobiście i finansowo zaangażował się w proces uzdrawiania spółki, a objęcie przez akcjonariusza akcji serii H wynikało z rozliczeń akcjonariusza ze spółką z tytułu udzielonej przez akcjonariusza pożyczki" - napisano w komunikacie KNF.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA