fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Pośmiertna nagroda dla Władysława Stasiaka

Grób Władysława Stasiaka
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Ruch Społeczny im. Lecha Kaczyńskiego pierwszą nagrodę przyznał pośmiertnie Władysławowi Stasiakowi, byłemu szefowi Kancelarii Prezydenta
– W swojej działalności publicznej dawał wyraz temu, że państwo polskie jest dla niego czymś niezwykle ważnym – mówił o Stasiaku Maciej Łopiński, prezes Ruchu Społecznego im. Lecha Kaczyńskiego.
Wczoraj na konferencji prasowej Łopiński poinformował, że to zmarły w katastrofie prezydenckiego samolotu Władysław Stasiak został pierwszym uhonorowanym ustanowioną przez Ruch nagrodą imienia byłego prezydenta. Mają być nią nagradzane osoby, które w działalności publicznej dobrze służą polskiemu państwu i wspólnocie narodowej. Wyróżnienie ma być przyznawane corocznie 27 września – w dniu powołania w 1939 roku Służby Zwycięstwu Polski.
We wczorajszej konferencji Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego uczestniczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wyraził nadzieję na to, że Ruch przyczyni się do pokazania opinii publicznej i "odkłamania" dziedzictwa jego brata. Kaczyński pochwalił wybór laureata: – Był państwowcem, człowiekiem, który w swojej długoletniej mimo krótkiego życia aktywności publicznej służył państwu jako państwu, bez żadnych wymiarów partykularnych. Władysław Stasiak był ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a także szefem BBN. W latach 2009 – 2010 kierował Kancelarią Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA