fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

MEW skorzysta na podwyżkach cen prądu

Bloomberg
Na zapowiadanych do 2030 r. podwyżkach cen prądu skorzystają przedsiębiorstwa wytwarzające energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii – przekonują przedstawiciele notowanej na NC spółki MEW, specjalizującej się w budowie małych elektrowni wodnych
Zdaniem MEW, prognozowana tendencja zwyżkowa nie tylko w obszarze cen energii elektrycznej, ale również zapotrzebowania na nią o blisko 43 proc. w  stosunku do 2008 r. oraz wzrost jej produkcji do ok. 38 proc.,  oznacza dobrą koniunkturę na rynku energetyki wodnej.
- Na stabilność funkcjonowania MEW wpłynie również ogłoszony znaczący wzrost cen w latach 2013-2022, podyktowany rosnącym udziałem kosztu uprawnień do emisji CO2 w kosztach wytwarzania oraz fakt, że źródła odnawialne w 2020 r. łącznie będą miały ok. 17 proc. udział w strukturze wytwarzania energii elektrycznej – poinformował Marcin Markiewicz, przewodniczący rady nadzorczej MEW w komunikacie prasowym. Jego zdaniem, budowa elektrowni wodnych jest inwestycją bezpieczną i przewidywalną dzięki takim udogodnieniom jak: zwolnienie energii wytworzonej z OZE z akcyzy, wsparcie z funduszy unijnych oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, obowiązek zakupu czystej energii przez zakłady energetyczne po cenie ustalonej przez Urząd Regulacji Energetyki czy system zielonych certyfikatów.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA