fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Aplikacje/egzaminy

Doradcy podatkowi: terminy egzaminów na doradców

Testy egzaminacyjne na aplikacje czasami zawierają błędy
Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
Wiedza kandydatów na doradców podatkowych będzie weryfikowana w pisemnym sprawdzianie, który odbędzie się w trzech terminach
Sekretarz Państwowej Komisji Egzaminacyjnej ds. Doradztwa Podatkowego Cezary Krysiak zdecydował, że egzaminy na doradcę podatkowego odbędą się w trzecim tygodniu października.
Osoby pragnące w przyszłości wykonywać ten zawód będą mogły sprawdzić swoją wiedzę od 17 do 21 października. Z tym że zgodnie z decyzją nr 9/V/2011 z 27 lipca 2011 r. egzamin pisemny stanowiący pierwszą część sprawdzianu przeprowadzany będzie od poniedziałku do środy włącznie, czyli od 17 do 19 października. W czwartek i piątek, 20 – 21 października, będą się natomiast odbywały egzaminy ustne (decyzja nr 11/V/2011 z 19 września 2011 r.).
Warunkiem zaliczenia pisemnej części egzaminu jest uzyskanie co najmniej 80 proc. maksymalnej liczby punktów za test (składający się ze 100 pytań; za jego rozwiązanie zdający może otrzymać nawet 200 pkt) oraz 10 pkt za rozwiązanie zadania polegającego na sporządzeniu wystąpienia w imieniu klienta do organu podatkowego lub sądu.
Egzamin ustny zalicza osoba, która uzyska co najmniej 70 proc. maksymalnej liczby punktów za dziesięć pytań.
Zobacz też serwis:
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA