fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Energianews

Problemy z nowymi elektrowniami na węgiel - przegląd prasy

Najciekawsze newsy z branży energetycznej wybrała Katarzyna Krępacka
:: "Parkiet": Lepsza nota dla Enei. Analitycy Citi wydali dla akcji poznańskiej Enei rekomendację „kupuj". Wcześniej brzmiała ona „trzymaj". W podwyższeniu rekomendacji nie przeszkodziło obniżenie wyceny akcji z 22,7 do 20 zł. Specjaliści pozytywnie ocenili ostanie wyniki finansowe Enei ale obniżyli ich prognozę ze względu na oczekiwany spadek liczby praw do emisji CO2, jakie otrzyma spółka i cała branża.
:: "Dziennik Gazeta Prawna": Wielki poślizg elektrycznego Nissana. Leaf, czyli pierwsze produkowane na masową skalę auto elektryczne (tak przynajmniej twierdzi jego producent Nissan), trafi do polski najwcześniej wiosną 2013 r. Stanie się tak, gdyż dopiero wówczas ruszy produkcja w brytyjskiej fabryce Nissana. Póki co samochód powstaje tylko w Japonii. Z tego powodu koncern nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania zgłaszanego nawet na rodzimym rynku i w Stanach Zjednoczonych.
:: "Gazeta Wyborcza": Kotły w nowych blokach węglowych będą pękać jak w Niemczech? W Niemczech, Czechach i Holandii pojawiły się problemy z uruchomieniem nowych elektrowni węglowych, ze względu na pękającą stal użytą do budowy kotłów. Chodzi o tzw. stal T-24, dzięki której elektrownie węglowe miały prowadzić bardziej wyrównaną rywalizację z mniej szkodliwymi dla środowiska elektrowniami gazowymi. W Polsce nowe rozwiązania miały być wykorzystane m.in. przy budowie bloku węglowego w Opolu, ale na razie wstrzymano się z rozstrzygnięciem przetargu.
Źródło: energianews.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA