fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Giełda

Bomi – A.pl i Rabat Service na NewConnect w październiku

Aneta Wieczerzak-Krusińska
Ze względu na niekorzystną sytuację na rynkach finansowych władze Rabat Service i A.pl rozważaływcześniej przesuwanie oferty bądź jej zmniejszenie
W przypadku zajmującej się dystrybucją spółki Rabat Service oferta już się zakończyła. Jej efektem jest pozyskanie 17 mln zł. – Akcje nowej emisji objęło ponad dziesięciu inwestorów. Trafi do nich niewiele ponad 6 proc. papierów spółki, którą wyceniono na 275 mln zł – mówi Marek Romanowski, prezes Bomi.
Tak jak zapowiadał, z powodu niekorzystnej sytuacji na rynku spółka ograniczyła ofertę do niezbędnego minimum potrzebnego na sfinansowanie przejęcia dystrybutora słodyczy – firmy Tolak o rocznych obrotach ok. 100 mln zł. Początkowo Rabat Service miał podnieść kapitał zakładowy o ok. 10 proc.
Odłożenie oferty nawet o kilka miesięcy rozważała też spółka A.pl, prowadząca delikatesy internetowe. Zmieniła zdanie, bo potrzebuje pieniędzy na akwizycję. Z naszych informacji wynika, że może chodzić o inny sklep internetowy, a do podpisania umowy może dojść już w przyszłym tygodniu, tak by do końca września móc przeprowadzić ofertę. Transakcja zostanie sfinansowana w zamian za akcje i pozyskaną z rynku gotówkę. Spółka liczy na 3 – 4 mln zł.
Debiut spółek na NewConnect planowany jest w październiku. Do końca roku Bomi przejmie kontrolę nad A.pl. Dziś ma niespełna 20 proc. jej akcji.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA