fbTrack

Biura podróży

Travelplanet.pl zmienia właściciela

ROL
Invia.cz nabyła od funduszu MCI.TechVentures (Grupa MCI) pakiet akcji Travelplanet, stanowiący 44,44 proc. kapitału zakładowego tej spółki - podały Wirtualnemedia.pl
Invia kontroluje ponad połowę czeskiego i słowackiego rynku sprzedawanych przez internet wyjazdów turystycznych. Działa też na Węgrzech i w Polsce.
- Kupując pakiet akcji Travelplanet budujemy silną grupę z dominującą pozycją na trzech kluczowych rynkach Europy Środkowej, prowadzącą działalność również w innych krajach regionu - mówi Michal Drozd, prezes zarządu Invia.cz. - Konsolidowanie przez Invię rynku e-travel w Europie Środkowo-Wschodniej jest częścią długoterminowej strategii. - Naszym celem jest zbudowanie przedsiębiorstwa posiadającego wiodącą pozycję w regionie, wykorzystującego duży potencjał wzrostu rynku oraz korzyści wynikające ze skali działani - wyjaśnia Sylwester Janik, członek zarządu MCI Management SA i zarządzający funduszem MCI.TechVentures, w którego portfelu znajdują się obie spółki.
Połączona wartość usług sprzedawanych przez Invia.cz i Travelplanet SA przekroczy w 2011 r. ponad 500 mln zł. Ogłoszona w sierpniu przez Travelplanet prognoza spółki na 2011 rok zakłada osiągnięcie przychodów netto ze sprzedaży na poziomie 19,8 mln zł oraz zysku netto na poziomie 0,5 mln zł.
Źródło: Turystyka.rp.pl

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL