fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ubezpieczenia

Asseco Poland i Sygnity spotkają się w BGK

Wymiana będzie kosztować Bank Gospodarstwa Krajowego kilkadziesiąt milionów złotych
BGK chce wymienić główny system informatyczny, bo obecny (rozwiązanie def2000 stworzone przez Asseco Poland) nie zaspokaja jego potrzeb. – Zdarza się, że z powodu ograniczeń technologicznych nie jesteśmy w stanie realizować niektórych nowych zadań, które związane są z obsługą budżetu państwa. Dlatego podjęliśmy decyzję o przejściu na nową platformę – mówi Karol Pik, dyrektor Departamentu Rozwoju Informatyki BGK.
Nie zdradza budżetu, który BGK zarezerwował na tę inwestycję. Przyznaje tylko, że będzie liczony w dziesiątkach milionów złotych. Będzie to zatem jeden z największych projektów informatycznych w polskich bankach w najbliższych latach. System ma zacząć działać w połowie 2014 r. Oferty w przetargu (z uwagi na to, że BGK należy do państwa, będzie miał charakter otwarty) będzie można prawdopodobnie składać pod koniec roku.
Pik szacuje, że w konkursie wystartuje kilkanaście firm, w tym największe polskie spółki integracyjne. Przedstawiciele Asseco Poland zapowiadają, że z uwagą będą się przyglądać postępowaniu. Podobne deklaracje składają przedstawiciele Sygnity, które w przeszłości realizowało tego typu projekty.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA