fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Resorty gospodarcze podzielone. Chlebowski zaprzecza

Waldemar Pawlak obejmie Ministerstwo Gospodarki
Fotorzepa, Raf Rafał Guz
Pawlak - ministrem gospodarki, Chlebowski - skarbu, zaś ministrem finansów - Rostowski. Takie ustalenia zapadły podczas sobotniego, tajnego posiedzenia najwyższych władz Platformy Obywatelskiej. Chlebowski zaprzeczył tym informacjom.
O informacjach z posiedzenia informuje Radio ZET.
Donald Tusk ustąpił Waldemarowi Pawlakowi i zgodził się oddać w jego ręce resort gospodarki. Zbigniew Chlebowski obejmie Skarb Państwa. Tym samy nie dojdzie do skutku koncepcja połączenia resortów gospodarki i skarbu.
Resort finansów obejmie doświadczony ekonomista Jacek Rostowski. To człowiek byłego premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego i osoba zasiadająca w radzie programowej Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych Case, które jest dzieckiem Leszka Balcerowicza.
Rostowski ma ogromną wiedzę teoretyczna i praktyczną. Jest profesorem i dziekanem w Central European University w Budapeszcie i byłym doradcą ministra finansów. W swojej karierze był też doradcą rządu Federacji Rosyjskiej do spraw polityki makroekonomicznej.
Wiceszef klubu Platformy Obywatelskiej Zbigniew Chlebowski powiedział Polskiej Agencji Prasowej, że nie zapadły do tej pory żadne decyzje co do obsady resortów gospodarczych w nowym rządzie. Chlebowski potwierdził doniesienia mediów, że w sobotę odbyło się spotkanie liderów PO.
Jak zapewnił Chlebowski, żadne decyzje personalne nie zapadną przed poniedziałkowym spotkaniem lidera PO Donalda Tuska z szefem PSL Waldemarem Pawlakiem.
Źródło: Radio ZET
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA