fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Weekendowe zmiany w rejonie cmentarzy

Już w sobotę i niedzielę przed Wszystkimi Świętymi w sąsiedztwie nekropolii pojawią się zakazy wjazdu i parkowania. Miejskie tramwaje i autobusy będą kursowały częściej.
– Żeby uniknąć korków i kłopotów z parkowaniem, radzę korzystać z komunikacji miejskiej – mówi inżynier ruchu Janusz Galas.
W weekend nie będzie można np. parkować na ulicach sąsiadujących z cmentarzem Powązkowskim. Zakaz dotyczy ul. Powązkowskiej (od ul. Krasińskiego do Trasy AK oraz między Tatarską i Okopową), Duchnickiej, Przasnyskiej (od Rydygiera do Powązkowskiej).
Przy cmentarzu Północnym zakaz parkowania obejmie ul. Wólczyńską (od Reymonta do Nocznickiego oraz od ul. Opłotek do Estrady).Zakazy dotyczą też ulic, przy których znajdują się mniejsze cmentarze:
- na ul. Ryżowej od Kleszczowej do Dzieci Warszawy (Włochy)
- Orłów Piastowskich od Warszawskiej do Czerwonej Drogi (Ursus)
- Powsińskiej w stronę centrum od św. Bonifacego do Limanowskiego (Sadyba)
- Wałbrzyskiej między Bacha i Dominikańską (Służew)
- Korkowej od ul. Kościuszkowców do końca cmentarza (Marysin)
- Grzybowej między Sosnową do Działyńczyków (Rembertów)
- Mehoffera od Modlińskiej do Książkowej (Nowodwory).
W godzinach 8 – 20 otwarty będzie parking „Parkuj i jedź” przy ul. Połczyńskiej. Urzędnicy mają nadzieję, że tam zaparkują dojeżdżający do cmentarza Wolskiego. Nie będą musieli płacić – wystarczy, że okażą strażnikowi bilet komunikacji miejskiej. W weekend częściej będą kursowały dojeżdżające do cmentarzy tramwaje linii 25, 26 i 33 oraz autobusy 126, 156, 169, 170, 180, 181, 189, 500, 707 i 727.Zostanie też uruchomiona tymczasowa linia tramwajowa 40 między cmentarzami Bródnowskim, Powązkowskim i Wolskim. Kursować będzie na trasie: Żerań Wschodni, Annopol, Budowlana, Odrowąża, Starzyńskiego, Słomińskiego, Okopowa, al. Solidarności, Wolska.
Do Wszystkich Świętych przygotowują się również koleje. Wprowadzają m.in. promocję. Już w niedzielę można kupić nowy tani bilet – Regio Karnet. Za 120 zł w ciągu trzech dowolnie wybranych dni (nie muszą być kolejne) będzie można podróżować wszystkimi pociągami osobowymi i pospiesznymi Przewozów Regionalnych w dowolnej klasie. Regio Karnet można kupić tylko w kasach biletowych. Wybranego dnia należy go aktywować poza kolejką w kasie albo u konduktora (bez opłat). Karnet można kupić i wykorzystać do 28 grudnia.
Szczegóły zmian w komunikacji: strona ZTM i www.pr.pkp.pl
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA