fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Maskarada z duchami i czarownicami

Kalimba – tę nazwę pochodzącą od afrykańskiego instrumentu Natka Luniak, młoda artystka z Żoliborza, nadała swej Autorskiej Pracowni Zabawek. Brzmi jak zaklęcie, a projektowane przez Luniak zabawki wyglądają jak wyjęte z bajek. Nic więc dziwnego, że organizowana przez nią „Noc duchów-łakomczuchów i szalonych czarownic” jest wyprawą w szalony, czarodziejski świat.
– Organizowane w poprzednich latach kalimbowe imprezy zdobyły swoich sympatyków – mówi Natka Luniak. – Tegoroczna edycja balu przebierańców po raz pierwszy połączona jest z akcją charytatywną. Całkowity dochód z imprezy zostanie przekazany Stowarzyszeniu Koliber na budowę Domu Misi – centrum dla dzieci z chorobą nowotworową.
Na amatorów zabawy czeka w niedzielę na zieleńcu przy Cytadeli wiele atrakcji i niespodzianek. Przebierańcy, którzy przybędą na bal, będą mogli obejrzeć swoje stroje w krzywych zwierciadłach, spróbować jazdy na rowerach jednokołowych i trudnej sztuki chodzenia na szczudłach. Z pomalowanymi przez profesjonalne wizażystki twarzami duchy-łakomczuchy i szalone czarownice poddane zostaną „eksperymentom smakowym”, a ci, którzy wyjdą z tych prób zwycięsko, otrzymają ordery za odwagę. Dodatkowo kuglarze popisywać się będą żonglerską zręcznością, a muzycy podzielą się z publicznością swym talentem. Koło Fortuny i loteria fantowa sypną nagrodami – na szczęściarzy czekać będą gry, zabawki i książki. Dzieci posłuchają także bajek opowiadanych po polsku, angielsku lub francusku, obejrzą wyciągnięty z lamusa pokaz bajek na slajdach. Utraconą podczas zabawy energię będą mogły uzupełnić kiełbaskami i jabłkami prosto z ogniska. Zapowiada się pyszna zabawa.
al. Wojska Polskiego 1 (przy Cytadeli), 21.10, godz. 16 godz. 16.00 – rozpoczęcie godz. 16.20 – spektakl „Ptasia kapela” Teatru Remus godz. 17.00 – aukcja kwiatków doniczkowych (prowadzi Andrzej Deskur) godz. 17.30 – Opowiadacze Historii – akcja Grupy Studnia O godz. 18.00 – konkurs na najbardziej zawadiacki strój (prowadzi Andrzej Deskur) godz. 18.30 – Małe Kino Kalimba i Weronika godz. 19.00 – ognista instalacja z muzyką Patryka Zakrockiego godz. 19.30 – fire-show grupy Dropsy godz. 19.45 – koncert Yerba Mater godz. 20.45 – zakończenie imprezy i pokaz sztucznych ogni
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA