fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Byłe betanki wyprowadzone z klasztoru

Fotorzepa, Kuba Krzsysiak Kub Kuba Krzysiak
Regina Skibińska
Siostry w asyście policjantów zostaływyprowadzane z budynku klasztoru w Kazimierzu Dolnym do podstawionych autokarów. Zostaną nim rozwiezione do domów rekolekcyjnych. Te, które chcą - mogą wrócić do swych rodzin.
Na teren klasztoru komornik wszedł w asyście policji. Usunięcie byłych betanek odbyło się zgodnie z wyrokiem sądu. Opór stawiał b. franciszkanin, którego wyprowadzono z klasztoru w kajdankach. Z klasztoru wyprowadzono także kobietę z 2-miesięcznym dzieckiem, a nie jak wcześniej informowano 8-miesięcznym. - Kobieta, która z dzieckiem przebywała w klasztorze, przyjechała tam ze swoim mężem przed dwoma tygodniami - podała policja. Odwieziono ją do szpitala.Bramę komornikowi otworzył ślusarz, któremu asystowali dwaj funkcjonariusze. Musiał przejść przez ogrodzenie po drabinie, po tym jak mimo trzykrotnego wezwania komornika, byłe siostry nie otworzyły bramy. W akcji uczestniczyło siedmiu komorników, 150 policjantów, w tym negocjatorzy. Rozmowy z siostrami prowadzili policyjni negocjatorzy. Policjantki, które weszły do środka pomagały betankom w spakowaniu rzeczy i doprowadzały je do autobusów. Rozstawiony był także namiot, gdzie mogła być ewentualnie udzielana pomoc medyczna.Po południu do budynku klasztoru w Kazimierzu Dolnym wprowadziło się kilkanaście zakonnic ze Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej, właściciela nieruchomości.
- Odebrały od komornika odzyskaną nieruchomość i mienie. Przejęły klucze i dokumenty - powiedział rzecznik komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie Janusz Wójtowicz.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA