fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Filmowe życie Juliana Assange’a

Julian Assange
AFP
Takich okazji Hollywood nie może przeoczyć. Producenci Barry Josephson i Michelle Krumm zakupili już prawa do biografii założyciela WikiLeaks
Biografia zatytułowana „The Most Dangerous Man in the World” („Najniebezpieczniejszy człowiek na świecie”) ma się wkrótce ukazać nakładem wydawnictwa z Melbourne U. Publishing Ltd. Napisana została przez australijskiego pisarza Andrew Fowlera i jest opowieścią o życiu Assange’a – od wczesnego dzieciństwa spędzonego w Queensland w Australii aż do czasu, gdy w 2006 r. stworzył swój internetowy serwis.
Producenci Barry Josephson („Zaczarowana”) i Michelle Krumm („Bobby”), którzy zakupili prawa do książki, zapowiadają, że film będzie trzymającym w napięciu thrillerem łączącym polityczną wnikliwość „Wszystkich ludzi prezydenta” z suspensem w stylu powieści Toma Clancy’ego. „Po przeczytaniu kilku rozdziałów natychmiast zorientowałam się, że ta biografia ma ogromny potencjał ekranowy” – powiedziała Krumm dziennikarzowi filmowego pisma „Variety”. – Są w niej intrygi polityczne, seks, wielkie państwowe tajemnice”.
Wiadomo, że Assange też pisze swoją biografię. W grudniu ub. roku popisał z jednym z wydawnictw kontrakt na milion dolarów.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA