fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wracającego do firmy po długiej chorobie wysyłamy na badanie lekarskie

Zatrudnionego, który chce iść na urlop po dłuższym zwolnieniu lekarskim, musisz skierować na kontrolne badania lekarskie jeszcze przed udzieleniem mu wolnego
- Nasza pracownica przebywa na trwającym ponad 3 miesiące zwolnieniu lekarskim. Wraz z ostatnim drukiem zwolnienia złożyła też wnioski o udzielenie jej 10 dni urlopu wypoczynkowego zaraz po chorobowym, a następnie rocznego urlopu wychowawczego. Wnioski te przyjęliśmy. Mam wątpliwość, kiedy w związku z długim zwolnieniem powinniśmy skierować pracownicę na kontrolne badania lekarskie. Teraz czy dopiero po powrocie z urlopu wychowawczego? Pracownica przyniosła też zaświadczenie od lekarza, który wystawiał zwolnienia, że jest już zdolna do pracy. Czy w takim razie konieczne jest badanie przez lekarza medycyny pracy? - pyta czytelniczka DOBREJ FIRMY.Firma musi skierować pracownika na kontrolne badania lekarskie, jeśli chorował dłużej niż 30 dni (art. 229 § 2 kodeksu pracy). Chodzi o ustalenie, czy jest on zdolny do wykonywania pracy na dotychczasowym stanowisku. Z pewnością opisana kobieta powinna przejść takie badania, bo chorowała ponad 30 dni. Czy jednak s...
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA

WIDEO KOMENTARZ

REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA