Dochody z Rosji opodatkowane w Polsce

Ustalenie miejsca opodatkowania osób zarządzających polską spółką działającą w Rosji, sprzedaż udziałów, PIT od występów artystycznych czy termin wysłania zeznania pocztą - to treść pytań, jakie zadawali rodacy uzyskujący dochody w Rosji.
Zamierzam wysłać zeznanie podatkowe za 2006 r. z Rosji drogą pocztową. Czy mogę to zrobić w ostatnim dniu kwietnia?Tak. Jednak pod warunkiem, że w tym dniu zostanie przystawiony na pani przesyłce stempel Poczty Polskiej. Z art. 12 § 6 pkt 2 ordynacji podatkowej wynika, że termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem pismo zostało nadane w polskiej placówce pocztowej operatora publicznego albo złożone w polskim urzędzie konsularnym.Jestem dyrektorem rosyjskiego oddziału polskiej spółki. Pracuję tutaj od początku 2007 r. Czy mogę zacząć się starać o uzyskanie rosyjskiego certyfikatu rezydencji?Nie. Zgodnie z art. 1 ust. 4a umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania między Polską i Rosją, jeżeli dana osoba posiada miejsce zamieszkania w obydwu państwach, to uważa się, że ma je w tym państwie, z którym łączą ją ściślejsze więzy osobiste i gospodarcze. Jest to tzw. centrum ośrodków życiowych, potwierdzane wydawanym przez organ podatko...
Źródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL