Biznes

Renault sprzedało ostatnie udziały w swoimy zespole F1

AFP
Francuski producent samochodów sprzedał swoje ostatnie 25 proc. udziałów w firmowym zespole Formuły 1 malezyjskiemu koncernowi Proton
O transakcji donosi francuski dziennik "Le Figaro". Według gazety Grupa Proton, która już jest właścicielem teamu Lotus zapewni zespołowi Roberta Kubicy finansowanie w wysokości 30 mln euro rocznie. Umowa, która obejmuje również zmianę nazwy zespołu na Lotus-Renault, została podpisana na okres 5 lat.
Tym samym Renault pozbyło się już wszystkich udziałów w swoim teamie Formuły 1. Przypomnijmy, że w zimie koncern odsprzedał 75 proc. udziałów w swojej stajni firmie Genii Capital, zarejestrowanej w Luksemburgu firmie specjalizującej się w nowoczesnych technologiach, zarządzaniu markami i sportach motorowych, za którą stoi między innymi biznesmen Gerard Lopez. Tak więc pomimo braku udziałów w zespole, Renault udało się wynegocjować pozostawienie w Formule 1 swojej nazwy. Francuski koncern nadal będzie także dostarczał silniki i części zamienne do bolidów teamu Lotus-Renault. Producent postanowił również kontynuować produkcję silników dla stajni Red Bull Racing.
Źródło: rp.pl, bloomberg

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL